Czy zatwierdzenie Solana ETF będzie katalizatorem dla ceny kryptowaluty?

4 tygodni temu

Jeszcze nie opadły emocje po zielonym świetle dla Ethereum ETF od SEC, a już pojawiają się spekulacje dotyczące kolejnego projektu, który miałby się ubiegać o kryptowalutowy fundusz spotowy. w tej chwili najwięcej domysłów i plotek dotyczy funduszu Solana ETF. Sprawa jeszcze choćby nie ruszyła, a analitycy już zastanawiają się, czy spotowy funduszu Solana okaże się katalizatorem dla cen kryptowaluty.

ChatGPT-4o ocenia potencjał Solana ETF

Wydaje się, iż karuzela z kryptowalutowymi funduszami spotowymi ruszyła na dobre. Po zatwierdzeniu Bitcoin ETF i Ethereum ETF rynek spekuluje, który projekt będzie następny. Dużo mówi się o Solanie. Chociaż formalna procedura w tej sprawie choćby nie ruszyła, to już pojawią się spekulację, co taka decyzja oznaczałaby dla Solany.

Analitycy portalu Finbold postanowili zapytać najnowszego chatbota ChatGPT-4o, czy zgadza się, iż Solana jest następną kryptowalutą w kolejce po ETF i jaki wpływ może mieć zatwierdzenie tego produktu na cenę SOL. Na pierwsze pytanie AI odpowiedziała w ten sposób, iż nie odniosła się bezpośrednio do Solany, ale wskazała grupę pięciu najbardziej prawdopodobnych kandydatów do ETF. ChatGPT wśród prawdopodobnych kandydatów do ETF wskazał: Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Binance Coin (BNB), Ripple (XRP) i rzeczywiście Solana (SOL).

ChatGPT-4o dopytano o to, kto z tej grupy ma największe szanse, przyznała, iż ​​jest to Solana. Jako argumenty, które przemawiają na korzyść SOL, AI wskazała kapitalizacje tokena, dużą przepustowość i niskie koszty oraz szerokie zainteresowanie.

Jeśli chodzi o drugie pytanie, ChatGPT prognozuje, iż Solana po ewentualnym zatwierdzeniu SOL ETF, wzrośnie od 180 do 200 dolarów bezpośrednio po pozytywnej decyzji. Następnie gwałtownie wzrośnie do od 200 do 250 dolarów, a w kolejnych miesiącach do 300 dolarów.

SOL będzie kolejnym kandydatem do ETF?

Zatwierdzenie funduszy ETF na Bitcoin (BTC) w styczniu Ethereum (ETH) kilka dni temu, otworzyło nowy rozdział w rozwoju kryptowalut. Te ruchy ułatwiają ekspozycję na rynek kryptowalut wielu tradycyjnym inwestorom, szczególnie instytucjonalnym. Jednocześnie decyzje te wywołują spekulacje na temat tego, która kolejna kryptowaluta dostanie zgodę na fundusz spotowy.

Geoff Kendrick, analityk Standard Chartered, uważa, iż ​najbardziej prawdopodobne wydają się ​kryptowalutowe fundusze ETF dla Solany i XRP. Kendrick sądzi, iż oczekiwanie na kolejne ETF-y wcale nie musi być długie, co pokazuje przykład Ethereum. Jednak w jego ocenie raczej nie nastąpi to w tym roku. Jak zauważa, zatwierdzenie ETF obejmuje kilka etapów. Dlatego decyzja może zostać przełożona na przyszły rok, choćby jeżeli wniosek zostanie złożony niebawem.

Wcześniej Kendrick twierdził, iż zatwierdzenie Ethereum ETF jest nieuchronne. Okazało się, iż jego optymizm się potwierdził, a SEC dość gwałtownie zatwierdziła ETH ETF. Dlatego Kendrick prognozuje, iż może to oznaczać, iż inne kryptowaluty mogą zyskać zgodę na ETF-y. Takie rozwiązanie pomaga m.in. uniknąć sklasyfikowania ich jako papiery wartościowe. Ponadto Kednrcik zwrócił uwagę, iż pod względem technologicznym potencjalni kandydaci są bardzo podobni do ETH. Dlatego SEC trudno byłoby traktować je inaczej i odrzucać wnioski.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Idź do oryginalnego materiału