- Insider z Wall Street przewiduje, iż kapitalizacja rynkowa Bitcoina może osiągnąć 30-50 bilionów dolarów jeżeli system finansowy zaakceptuje na dobre najstarszą kryptowalutę
- Rynek kryptowalut jest w tej chwili wyceniany na 1,7 biliona dolarów
- System bankowy doświadczył poważnego krachu, a reakcja Rezerwy Federalnej wstrzyknęła płynność do systemu, co doprowadziło do skoku cen złota i Bitcoina.
- Stopy procentowe osiągnęły szczyt i oczekuje się, iż trend się odwróci, co doprowadzi do rynkowego rajdu na aktywach takich jak NASDAQ, złoto i Bitcoin.
- Istnieje wysoki stopień prawdopodobieństwa, iż inflacja będzie niższa w przyszłości, z wiodącymi wskaźnikami makroekonomicznymi w tendencji spadkowej, a Rezerwa Federalna prowadzi politykę w oparciu o wskaźniki opóźnione.
Bitcoin: astronomiczne wyceny są całkowicie realne
W ostatnim wywiadzie dla portalu finansowo-inwestycyjnego Wall Street Insider, znany inwestor i współzałożyciel firmy 10T Holdings, Dan Tapiero, omówił m.in. potencjalną przestrzeń do wzrostu dla Bitcoina i pęknięcia w dotychczasowym systemie finansowym.
Tapiero uważa, iż kluczowe dla wyceny najstarszej kryptowaluty jest nie tylko to, ile BTC kosztuje w stosunku do złota, ale raczej o masową adopcję i o fakt, iż cały światowy system finansowy będzie budowany w oparciu o kod Bitcoina. Przewiduje on, iż kapitalizacja rynkowa Bitcoina, w połączeniu ze wszystkimi innymi rzeczami budowanymi na jego fundamentach, może wynieść choćby 30-50 bilionów dolarów.
Obecnie całkowita wartość sektora kryptowalut wynosi ok. 1,7 biliona dolarów i Tapiero jest przekonany, iż w najbliższym czasie nie doświadczymy gwałtownych spadków ani tym bardziej upadku całego sektora. Bitcoin kosztuje na moment powstawania tego tekstu między 30 000-31 000 dolarów za sztukę, a jego kapitalizacja wynosi ok. 600 miliardów USD.
Kryzys bankowy już za nami, kierunek na wzrosty
Przechodząc do omówienia problemów tradycyjnego systemu finansowego, Tapiero omówił galopujący kryzys bankowy i wysoką inflację oraz poddał w wątpliwość, czy kryzys ów on trwały. Jego zdaniem doświadczyliśmy już krachu w systemie i wskazał, iż Fed wstrzyknął płynność do systemu aby zapobiec dalszym szkodom. Ten zastrzyk płynności spowodował również gwałtowny wzrost cen złota, Bitcoina i innych kryptowalut.
Inwestor uważa, iż stopy procentowe osiągnęły właśnie swój szczyt, a rynek leci do góry, ponieważ istnieje duże przekonanie, iż zacieśnianie monetarne oficjalnie zakończy się. Tapiero przewiduje niższy wzrost i inflację w końcówce roku i nie zdziwiłby się, gdyby Fed poluzował politykę pieniężną.
Kontynuując wątek ogólnego poziomu cen Tapiero omówił możliwość wystąpienia deflacji (ujemnej inflacji) i przewiduje, iż wskaźniki inflacyjne mogą znacznie skurczyć się w przeciągu najbliższych sześciu miesięcy, potencjalnie poniżej czterech lub trzech procent r/r. Jego zdaniem dane statystyczne i trendy każą spodziewać się niższej inflacji, jednak Rezerwa Federalna póki co je zignorowała.
Dan Tapiero przewiduje świetlaną przyszłość dla Bitcoina i całego rynku kryptowalut. Czy tak się rzeczywiście stanie? Bez wątpienia doświadczyliśmy ostatnio wyraźnie byczych sygnałów dla BTC, ale należy pamiętać, iż nic do dobre nie trwa wiecznie. Zanim sny wielu kryptowalutowych inwestorów się spełnią możemy przejść jeszcze przez kilka mini cykli, a na wyczekiwane setki procentów zysku na pozycji możemy jeszcze długo poczekać.