Niemieccy traderzy kryptowalut korzystający z platformy Bitpanda będą mogli dokonywać płatności przychodzących i wychodzących w czasie rzeczywistym.
Partnerstwo z Deutsche Bank pozwoli Bitpandzie oferować przychodzące i wychodzące płatności gotówkowe w czasie rzeczywistym dla niemieckich handlowców kryptowalutami korzystającymi z niemieckich międzynarodowych numerów rachunków bankowych.
Bitpanda i jej perspektywy
Partnerstwo umożliwi Bitpandzie korzystanie z rozwiązania kont opartego na interfejsie programowania aplikacji (API), które umożliwia platformie handlu kryptowalutami dostęp do niemieckich międzynarodowych numerów rachunków bankowych (IBAN).
Wyjaśnijmy, iż numery IBAN to uzgodnione na szczeblu międzynarodowym kody, które pomagają bankom bezpiecznie realizować przelewy międzynarodowe. Celem Bitpandy jest wykorzystanie tej usługi do poprawy wydajności i bezpieczeństwa transferów środków. Użytkownicy Bitpandy w regionie otrzymają między innymi niemiecki IBAN do wpłat i wypłat. W rezultacie wszystkie wpłaty i wypłaty środków fiducjarnych z Bitpandy będą przechodzić przez Deutsche Bank w celu rozliczeń w czasie rzeczywistym.
Przez lata Bitpanda współpracowała w celu promowania przyjęcia kryptowalut z wieloma instytucjami finansowymi, w tym Raiffeisen Bank International, LBBW i N26, – W ciągu ostatniej dekady zwracaliśmy uwagę na to, iż skupiamy się na zaufaniu, zgodności i bezpieczeństwie, i to właśnie umożliwia ten krok naprzód. Nie możesz kupić zaufania ani uczciwości; musisz na to zapracować i właśnie to zrobiliśmy – powiedział Lukas Enzersdorfer-Konrad, zastępca dyrektora generalnego Bitpandy.
Wiadomo już, iż aby wesprzeć usprawnienie operacji skarbowych i procesów uzgadniania Bitpandy Deutsche Bank zadba o konta zabezpieczające i rozwiązania płatnicze zwiększające wartość. W rezultacie ma doprowadzić to do większej płynności na głównych rynkach.
Enzersdorfer-Konrad wierzy, iż partnerstwa kryptowalut i banków ostatecznie przynoszą korzyści użytkownikowi końcowemu. Jego zdaniem banki zdały sobie sprawę ze swojego braku wiedzy technicznej, ponieważ mają one tendencję do pomijania wysiłków badawczych i skupiania się na wprowadzaniu na rynek nowego produktu. – Nasza infrastruktura umożliwia tym bankom zaoferowanie swoim klientom pełnych możliwości najwyższej klasy produktu kryptograficznego. To oznaka dojrzałości graczy takich jak Bitpanda, iż możemy teraz dodać Deutsche Bank jako główny bank międzynarodowy do listy instytucji, które z nami współpracują – zapewnił.
Coraz bliżej do głównego nurtu
Warto w tym miejscu przypomnieć, iż branża kryptowalut miała już wcześniej trudności ze znalezieniem partnerów bankowych, szczególnie po upadku Silvergate Capital Corp, Signature Bank i Silicon Valley Bank w 2023 r. Teraz jednak, w miarę zbliżania się świata kryptowalut do głównego nurtu finansów, sytuacja zaczyna ulegać zmianie. – Europejskie banki przechodzą w kryptowaluty jako klasę aktywów i technologię tokenizacji, ponieważ MiCA, nadchodzące ramy regulacyjne dla Europy, w końcau zapewnią bankom pełną przejrzystość – dodał Enzersdorfer-Konrad.