Dofinansowanie na edukację matematyczną

1 miesiąc temu

W Polsce mamy w tej chwili wiele programów wsparcia – także dla uczniów. Jeden z nich pozwoli poprawić osiągnięcia dziecka w nauce. Dofinansowanie na edukację matematyczną w ramach programy, którego budżet sięga kilku milionów złotych, dotyczy projektów związanych z geometrią. Poniżej znajdziesz warunki uczestnictwa i zasady zgłaszania się do programu.

Spis treści
  • Projekty promujące naukę geometrii zostaną nagrodzone
  • Dofinansowanie edukacji matematycznej – w 2024 roku mFundacja stawia na geometrię

Projekty promujące naukę geometrii zostaną nagrodzone

Dofinansowanie na edukację matematyczną pomoże rozwinąć umiejętności w zakresie geometrii. Chodzi o jej praktyczne zastosowanie, a także zachęcenie do zainteresowania się tą dziedziną nauki. Matematyka jest w końcu jedną z najbardziej przydatnych umiejętności. Podczas nauki sprawiamy, iż pracuje nasza wyobraźnia, umysł, ćwiczymy też zdolności manualne. Za dofinansowanie na edukację matematyczną odpowiada mFundacja. Co roku udostępnia uczniom w różnym wieku skorzystanie z programów grantowych. Przykładem może być mPotęga – program dofinansowania edukacji matematycznej dla uczniów klas od czwartej do ósmej (szkoły podstawowej).

W 2023 roku przyznano granty 450 instytucji, a wartość to średnio ponad 6,5 tysiąca złotych. Łączny budżet na ten cel wynosił w zeszłym roku trzy miliony złotych. Beneficjentami zostały szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe i biblioteki. W dużej części były to instytucje z niewielkich miejscowości z całej Polski.

Dofinansowanie edukacji matematycznej – w 2024 roku mFundacja stawia na geometrię

Cel, jaki mFundacja obrała przy dofinansowaniu edukacji matematycznej jest dość prosty i zrozumiały. Chodzi o rozpropagowanie nauki matematyki. W roku 2024 roku skupiono się na geometrii. Zadaniem grantów, z których mogą skorzystać szkoły i inne placówki, jest przedstawienie geometrii i całej matematyki jako ciekawa, inspirująca i przydatna dziedzina nauki. Dobrze oceniane są propozycje interdyscyplinarne , łączące geometrię z innymi dziedzinami nauki. Ważne jest również przedstawienie praktycznego wykorzystania tej wiedzy.

Zgłoszenia mogą napływać do października 2024 roku. Wtedy rozpocznie się przyznawanie grantów – dofinansowania na edukację matematyczną. Skorzystają z niego:

  • przedszkola
  • szkoły publiczne
  • uczelnie wyższe
  • biblioteki
  • zarejestrowane w KRS organizacje pozarządowe ze stażem dłuższym, niż 1 rok

Wnioski podlegają rozpatrzeniu w każdym miesiącu jeden raz – przez cały rok. Odbędzie się to między innymi już 4 kwietnia i 8 maja 2024 roku.

W projekcie mogą uczestniczyć nauczyciele, studenci, opiekunowie i rodzice. Beneficjentami mają być natomiast dzieci – w wieku szkolnym, aż do ukończenia szkoły średniej. Każdy projekt może trwać do 12 miesięcy. Każda szkoła (czy też inna instytucja wymieniona wcześniej) może złożyć wiele wniosków. Kwota dofinansowania na edukację matematyczną nie jest określona, zależy od tego, co zakłada projekt przedsięwzięcia, czy ilości wniosków, które napłyną.

mFundacja ma wsparcie mBanku. Uczniowie i studenci mogą też korzystać z licznych programów wsparcia z innych źródeł. Warto zapytać o nie swojego nauczyciela lub przedstawiciela placówki oświatowej. Oczywiście, można także poszukać infoirmacji o dostępnych programach w Internecie.

Źródło:

  1. https://www.infor.pl/prawo/dziecko-i-prawo/edukacja/6485627,ponad-6000-zl-dofinansowania-na-edukacje-matematyczna-sprawdz-zasady.html
  2. https://fundusze.ngo.pl/436761-mfundacja-prowadzi-nabor-wnioskow-o-dotacje-na-projekty-dotyczace-edukacji-matematycznej.html
Idź do oryginalnego materiału