Dogecoin (DOGE) przekracza 0,06 USD – trend wzrostowy czy spadkowy?

2 miesięcy temu

Dogecoin (DOGE) wybił się z długoterminowej opadającej linii oporu, ale nie zdołał utrzymać wzrostu.

Od czasu odwrócenia impetu, cena Dogecoin znajduje się w niedźwiedziej formacji trójkąta zniżkującego.

Dogecoin nie zdołał utrzymać wzrostu

Dzienne interwały pokazują, iż cena DOGE wybiła się z opadającej linii oporu w dniu 27 września. Przed wybiciem linia ta utrzymywała się przez 64 dni.

Pomimo ruchu powyżej linii trendu, Dogecoin nie zdołał zainicjować znaczącego ruchu w górę. Cena osiągnęła raczej szczyt na poziomie 0,064 USD przed spadkiem.

W dniu 2 października cena DOGE utworzyła niedźwiedzią świecę pochłaniającą (czerwona ikona). Jest to rodzaj niedźwiedziej świecy, w której wszystkie zyski z poprzedniego okresu są negowane w następnym. Dogecoin handluje teraz nieco powyżej poziomego obszaru przy 0,060 USD.

Wykres DOGE/USDT dzięki Tradingview

Tygodniowy wskaźnik siły względnej (RSI) jest niedźwiedzi.

RSI jest wskaźnikiem momentum używanym przez traderów do oceny, czy rynek jest wykupiony lub wyprzedany. Ponadto określają za jego pomocą, czy należy akumulować, czy sprzedawać aktywa.

Odczyty powyżej 50 i trend wzrostowy sugerują, iż byki przez cały czas mają przewagę. Natomiast odczyty poniżej 50 wskazują na coś przeciwnego.

Aktualnie RSI został odrzucony przez 50 (czerwone kółko) i spada. Jest to sygnał niedźwiedziego trendu ceny Dogecoin.

Należy jednak zauważyć, iż rosnąca linia wsparcia na RSI jest przez cały czas nienaruszona. Ta linia trendu poprzedzała cały ruch wzrostowy, który rozpoczął się 17 sierpnia.

Prognoza ceny DOGE: Niedźwiedzi wzorzec ostrzega przed spadkiem

W przeciwieństwie do dziennego przedziału czasowego, który jest nieokreślony, sześciogodzinny przedstawia niedźwiedzią perspektywę. Istnieją ku temu dwa główne powody.

Po pierwsze, cena Dogecoin znajduje się wewnątrz trójkąta zniżkującego. Trójkąt zniżkujący uważa się za niedźwiedzi wzorzec, co oznacza, iż przez większość czasu prowadzi do załamań. Odrzucenie z 2 października (czerwona ikona) określa nachylenie linii oporu.

Po drugie, ruch w górę wewnątrz trójkąta przypomina korekcyjną formację A-B-C (kolor czarny). Teoria fal Elliotta obejmuje analizę powtarzających się długoterminowych wzorców cenowych i psychologii inwestorów w celu określenia kierunku trendu.

Fakt, iż ruch w górę jest korekcyjny sugeruje, iż trend pozostaje niedźwiedzi.

Jeśli memecoin wybije się z trójkąta, prawdopodobnie spadnie o kolejne 15% i osiągnie poziom 0,052 USD. Wysokość trójkąta (biała) rzutowana na punkt załamania daje właśnie ten cel.

Wykres DOGE/USDT dzięki Tradingview

Pomimo tej niedźwiedziej prognozy ceny Dogecoin, wzrost powyżej linii trendu oporu trójkąta będzie oznaczał, iż trend jest byczy. W takim przypadku cena prawdopodobnie wzrośnie o 8% i osiągnie opór przy 0,067 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

BeInCrypto Polska - Dogecoin (DOGE) przekracza 0,06 USD – trend wzrostowy czy spadkowy?

Idź do oryginalnego materiału