Dominacja altcoinów przez cały czas spada wraz z rynkiem kryptowalut

6 dni temu

Dominacja altcoinów spadła o 2% w ciągu ostatniego tygodnia. Oznacza to, iż kryptoaktywa inne niż Bitcoin (BTC) osiągnęły gorsze wyniki niż największa kryptowaluta.

Tymczasem dominacja Bitcoina wzrosła o 1% w tym samym okresie. Sugeruje to, iż największa moneta osiągnęła lepsze rezultaty niż altcoiny w przeanalizowanym okresie 1 tygodnia.

Dominacja altcoinów: Brett (BRETT) generuje duże spadki

Znany jako najlepszy przyjaciel Pepe (PEPE) na Base Chain, Brett (BRETT) to altcoin z największymi stratami w ostatnich siedmiu dniach. w tej chwili kosztuje 0,12 USD, a jego wartość spadła o 23% w tym tygodniu.

Pod wpływem ogólnego spadku aktywności na rynku altcoinów, popyt na BRETT zmalał w ostatnich tygodniach. Wskaźnik siły względnej (RSI) pokazuje, iż w tej chwili presja sprzedaży przewyższa wszelką aktywność kupna. W chwili pisania tego tekstu, wartość RSI wynosi 49,52 i znajduje się poniżej neutralnej linii 50.

Wskaźnik siły względnej dla Brett. Źródło: Santiment

RSI aktywa mierzy jego przewartościowanie i niedowartościowanie na rynku. Wartości powyżej 70 wskazują, iż aktywo jest przewartościowane i może nastąpić spadek. Natomiast wartości poniżej 30 sygnalizują, iż jest ono niedowartościowane i może nastąpić odwrócenie trendu.

Potwierdzając pesymistyczne nastawienie do altcoina, jego wskaźnik Elder-Ray odnotował tylko negatywne wartości od 3 lipca. W chwili pisania tego tekstu, wartość tego indykatora wynosi -0,01.

Jeśli obecny trend spadkowy się utrzyma, cena BRETT może spaść do 0,10 USD.

Analiza Brett. Źródło: TradingView

Jednak wzrost aktywności kupujących może unieważnić powyższą pesymistyczną prognozę. Może to podnieść cenę altcoina do 0,13 USD.

Sui (SUI) zmierza do kluczowej średniej kroczącej

Również odzwierciedlając ogólny spadek na rynku altcoinów, wartość Sui (SUI) spadła o 10% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Jednak dane z ruchów cenowych na wykresie jednodniowym sugerują wzrost aktywności kupujących. Na przykład, cena SUI zmierza ku swojej 20-dniowej wykładniczej średniej ruchomej (EMA) i wydaje się, iż może ją przekroczyć.

20-dniowa EMA aktywa mierzy jego średnią cenę z ostatnich 20 dni. Gdy cena aktywa próbuje przekroczyć tę kluczową średnią ruchomą, jest to sygnał byczy. Sugeruje, iż kupujący zyskują kontrolę, co potencjalnie może podnieść cenę.

Jeśli aktywność kupujących SUI będzie przez cały czas rosła, jego cena może wzrosnąć do 0,76 USD.

Analiza Sui. Źródło: TradingView

Jednak jeżeli rozpocznie się realizacja zysków, to SUI straci swoje ostatnie zyski i znajdzie się na poziomie 0,72 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

BeInCrypto Polska - Dominacja altcoinów przez cały czas spada wraz z rynkiem kryptowalut

Idź do oryginalnego materiału