DOSTĘPNOŚĆ PRZYSTANKÓW DLA RUCHU PIESZEGO W LUBLINIE

8 lat temu

Autor: Paulina Owczarek

Codziennie kalkulujemy ile czasu zajmie nam dotarcie z jednej lokalizacji do drugiej. Wybierając nowe miejsce zamieszkania, zwracamy uwagę również na dostępność komunikacji miejskiej. Czy w związku z tym przystanki autobusowe są dostępne dla wszystkich? Czy są rozlokowane równomiernie w stosunku do liczby osób zamieszkałych w danej części miasta?
Na te i inne pytania odpowie Wam nasza analiza dostępności pieszej przystanków w Lublinie.

Obszar miasta Lublin, podzielony został na trzy strefy dostępności. Dotyczą one czasu jaki potrzebujemy na dojście do wybranego przystanku. Pierwsza strefa to obszary z których możemy dotrzeć do przystanku w ciągu zaledwie 5 min, kolejna od 5 do 10 min oraz ostatnia - powyżej 10 min.

Powiązanie czasowych stref dla ruchu pieszego z danymi demograficznymi pozwoliło uzyskać informację o liczbie osób, które mieszkają w określonym zasięgu strefy.

Następnie wykonane zostały analizy aktualnego zagęszczenia ludności, która znajduje się poza wyznaczonymi strefami dojścia 5 minut i 10 minut.

Szczegółowe analizy oraz uzyskane wyniki przedstawiliśmy w aplikacji, którą możesz uruchomić klikając na przycisk.

Zapraszamy do polubienia naszych profili w serwisach Facebook , LinkedIn i Twitter , gdzie na bieżąco informujemy o nowościach na naszym blogu.


Inne analizy, które mogą Cię zainteresować:
Program Rodzina 500+ na mapie
Porównanie przestępczości i religijności na mapach

Idź do oryginalnego materiału