Eksperci analizują wpływ SEC i politykę pieniężną

6 miesięcy temu

Wzajemne oddziaływanie federalnej polityki pieniężnej i decyzji regulacyjnych podejmowanych przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przez cały czas kształtuje branżę kryptowalut. W miarę jak eksperci zagłębiają się w niuanse tych wpływów, obserwuje się znaczące zmiany zarówno w dynamice rynku, jak i strategiach instytucjonalnych.

Michael Saylor z MicroStrategy i Arthur Hayes, współzałożyciel BitMEX, zapewniają wgląd w potencjalny wpływ na główne kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH).

Prognozy na przyszłość dla rynku kryptowalut od tytanów branży

Michael Saylor, prezes wykonawczy i współzałożyciel MicroStrategy, przewiduje najważniejsze lato dla sektora kryptowalut. Według Saylora, SEC prawdopodobnie sklasyfikuje Ethereum jako papier wartościowy.

W związku z tym komisja potencjalnie odrzuci wnioski o ETF Ethereum od kilku zarządzających aktywami, w tym BlackRock. Prognozy te zostały przedstawione podczas jego prezentacji na konferencji MicroStrategy World 2024.

Saylor rozszerza swoją prognozę na inne znane kryptowaluty, takie jak BNB, Solana (SOL), XRP i Cardano (ADA). Sugeruje, iż one również otrzymają podobne oznaczenia jako niezarejestrowane papiery wartościowe. Saylor twierdzi, iż tylko Bitcoin (BTC) cieszy się pełną akceptacją instytucjonalną, uosabianą jako “jedno uniwersalne” aktywo o ratingu instytucjonalnym.

Saylor stwierdził:

“Żaden z nich nie zostanie opakowany przez punktowy ETF, żaden z nich nigdy nie zostanie zaakceptowany przez Wall Street.”

W międzyczasie oczekiwania rynku na decyzję SEC w sprawie spotowych ETFów Ethereum uległy dramatycznej zmianie. Eric Balchunas, starszy analityk ETF w Bloomberg Intelligence, powiedział, że:

“Szanse na zatwierdzenie ETF ETH przed majowym terminem spadły do 35%”.

Pesymizm pochodzi również od samych emitentów. Wcześniej w kwietniu Jan van Eck, założyciel i dyrektor generalny zarządzającego aktywami VanEck, podzielił się sceptycyzmem co do prawdopodobieństwa zatwierdzenia przez SEC spotowych ETF-ów Ethereum. Jego przemyślenia są godne uwagi, ponieważ jego firma i 21Shares należą do zarządzających aktywami, którzy z niecierpliwością czekają na zatwierdzenie ETF Ethereum pod koniec tego miesiąca.

Sytuacja staje się coraz bardziej złożona ze względu na trwające batalie prawne między SEC a projektami opartymi na Ethereum, takimi jak Uniswap i Consensys – spółka macierzysta MetaMask. BeInCrypto poinformowało, iż SEC wydała zawiadomienie Wells dla tych dwóch firm.

Consensys złożył pozew przeciwko SEC po otrzymaniu zawiadomienia. Wynik procesu będzie miał najważniejsze znaczenie dla firm zajmujących się ETH i powiązanymi produktami.

Jak polityka federalna wpływa na stabilność i wzrost kryptowalut?

W miarę poruszania się po wodach regulacyjnych, szersza polityka gospodarcza amerykańskiej Rezerwy Federalnej również odgrywa kluczową rolę w określaniu płynności i rentowności kryptowalut. Arthur Hayes, współzałożyciel BitMEX, analizuje skutki niedawnej decyzji Rezerwy Federalnej o spowolnieniu tempa redukcji bilansu.

Działanie to skutecznie wprowadza do gospodarki 35 miliardów dolarów miesięcznie.

Jednocześnie emisja dodatkowych krótkoterminowych bonów skarbowych przez Skarb Państwa ma na celu zwiększenie płynności. Na wysiłki te dodatkowo wpływają działania Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) mające na celu ubezpieczenie depozytów po upadku Republic First Bank. Działania te mają na celu ustabilizowanie środowiska finansowego poprzez dodanie znacznych zobowiązań warunkowych do systemu.

Hayes interpretuje te działania jako mogące złagodzić pewną presję finansową na kryptowaluty, przewidując stabilizację i stopniowy wzrost cen Bitcoina. Przewiduje on konsolidację w przedziale od 60 000 do 70 000 USD do sierpnia.

Hayes napisał:

“Chociaż nie spodziewam się, iż kryptowaluty w pełni zdadzą sobie sprawę z inflacyjnego charakteru ostatnich amerykańskich zapowiedzi monetarnych, spodziewam się, iż ceny osiągną dno, spadną i zaczną powoli rosnąć.”

Cena Bitcoina gwałtownie spadła w ciągu ostatnich kilku dni, osiągając najniższy poziom 56 000 USD. Jednak w chwili pisania tego tekstu Bitcoin odzyskał swoją wartość. w tej chwili jego cena wynosi 63 857 USD, co stanowi ponad 5% wrost w ciągu ostatniego tygodnia.

Branża kryptowalut znajduje się w tej chwili w kluczowym punkcie ze względu na stale zmieniające się krajobrazy regulacyjne i monetarne. Spostrzeżenia Saylora i Hayesa podkreślają złożone współzależności i potencjał zarówno wyzwań, jak i możliwości. Zrozumienie tej dynamiki jest niezbędne dla interesariuszy dążących do poruszania się w niepewności tego niestabilnego rynku.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

BeInCrypto Polska - Eksperci analizują wpływ SEC i politykę pieniężną

Idź do oryginalnego materiału