Ethereum ETF kontynuuje czarną serię. Jaka przyszłość czeka token ETH?

1 miesiąc temu

Wprowadzenie Ethereum ETF do obiegu było jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w branży kryptowalut w bieżącym roku. 23 lipca Ether ETF oficjalnie zadebiutował na amerykańskim rynku. Początek był bardzo udany i entuzjastyczny. Jednak euforia, która towarzyszyła debiutowi, minęła. Teraz przyszedł czas na mierzenie się z wyzwaniami rynku i wygląda na to, iż fundusze ETH ETF doświadczają pierwszego poważnego kryzysu.

Ethereum ETF odnotował odpływ ponad 77 mln dolarów

Jeszcze kilka miesięcy temu fundusz spotowy na ETH wydawał się czymś mało prawdopodobnym. Tymczasem niektórzy nie zdążyli choćby mrugnąć okiem, gdy znaleźliśmy się w zupełnie nowej rzeczywistości, w której oficjalniej można handlować Ethereum ETF. Wczoraj zastanawialiśmy się, czy taki produkt w ogóle się pojawi, dziś debatujemy na temat pierwszego rynkowego kryzysu ETH ETF. W środę z funduszy ETF Spot Ethereum wypłynęło 77 milionów dolarów.

Niechlubnym liderem został ETHE należący do firmy Grayscale, a jej łączne ujemne przepływy od chwili powstania wyniosły prawie 2 miliardy dolarów. Odpływy te nastąpiły po ostatniej decyzji Fed w sprawie stóp procentowych. Jednak to tylko jedna z możliwych przyczyn odpływów.

Źródło: https://x.com/FarsideUK/status/1818783353258361148

W środę 31 lipca fundusze ETF Ethereum odnotowały znaczny odpływu, który wyniósł 77,2 mln dolarów. Oznacza to, iż chwilowe odbicie we wtorek, nie prerwało trendu ujemnych przepływów. Fed zdecydował, iż stopy procentowe pozostaną na obecnym poziomie, co wzmacnia niedźwiedzie nastroje na rynku.

Najbardziej tego dnia oberwał fundusz Ethereum Trust (ETHE), który należy do firmy Grayscale. ETHE odnotował odpływów środków w wysokości 133,3 mln dolarów. W ciągu ostatnich siedmiu dni z funduszu wycofano blisko 2 miliardy dolarów. Pozostali emitenci radzili sobie nieco lepiej. FETH od firmy Franklin Templeton odnotował wczoraj najwyższy napływ wysokości 18,8 mln dolarów. BlackRock Ethereum ETF (ETHA) odnotował skromny napływ w wysokości 5 milionów dolarów. Natomiast ETHV VanEck i ETHW Bitwise odnotowały wpływy odpowiednio 4,8 miliona dolarów i 4,7 miliona dolarów.

W ujęciu tygodniowym skumulowany odpływ z funduszy spotowych Ethereum ETF wynosi aż 483,6 mln dolarów.

Jak na te dane może zareagować ETH?

Pesymistyczne dane dotyczące Ethereum ETF skłaniają do refleksji, w jaki sposób wyniki te wpłyną na kondycję tokena ETH. W momencie pisania tekstu Ethereum kosztuje 3 188 dolarów. Według analiz portalu Coingape ​​utrata wsparcia na poziomie 3300 dolarów może zwiastować zmianę nastrojów na rynku. Portal przypuszcza, iż w tej sytuacji traderzy będą bardziej skłonni do rozważenia krótkich pozycji na Ethereum.

Źródło: tradingview.com

Analitycy prognozują również, iż utrata kluczowego wsparcia na poziomie 3300 dolarów oznacza kontynuację trendu spadkowego. Ponadto Coinglass zauważył, w ciągu ostatnich 24 godzin Ethereum odnotowało aż 53,84 miliona dolarów likwidacji. Nie wykluczone, iż to kolejna przyczyna, która spowodowała dzisiejsze spadki.

QCP Capital prognozuje dalszy odpływ z ETHE Grayscale w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Mimo to zalecają preferowanie długich pozycji ETH, ponieważ odpływy ETHE stabilizują się. Co więcej, QCP Capital wyznaczył sobie za cel przebicie powyżej 4000 dolarów, co stanowi najwyższy poziom w 2024 roku. Sytuacja jest jednak dynamiczna i należy obserwować rynek na bieżąco, by reakcje były dopasowane do aktualnych warunków.

Idź do oryginalnego materiału