Ethereum sięgnie po 4 tys. USD już w marcu? Eksperci wskazują, co musi się wydarzyć, by tak się stało

10 miesięcy temu

Ethereum w ostatnim czasie radzi sobie całkiem nieźle. Dlatego nie dziwi, iż na portalach społecznościowych nowe prognozy powstają jak grzyby po deszczu. Jednocześnie można mówić o powrocie optymizmu, który buduje przekonanie, iż ETH jest na najlepszej drodze, by osiągać kolejne szczyty. Wiele osób zastanawia się, czy realny jest pułap 4 tys. USD. Eksperci wskazują, iż to możliwe, ale pod pewnymi warunkami.

Oto co musi się stać, by Ethereum dobił do 4 tys. USD

Analitycy portalu „CoinGape” przyjrzeli się bliżej drugiej co do wielkości kryptowalucie i ocenili jej szanse na osiągnięcie 4 tys. USD. Nie jest to niemożliwe, ale jest kilka warunków do spełnienia.

W marcu planowana jest aktualizacja Dencun, składająca się z dwóch oddzielnych aktualizacji „Deneb” i „Cancun”. Aktualizacja jest zapowiadana jako ulepszenie sieci Ethereum, które po wdrożeniu zwiększy jej skalowalność i wydajność. Pojawić ma się między innymi proto-danksharding, funkcja, która obniży koszty transakcji w rozwiązaniach warstwy 2, takich jak Polygon i Arbitrum, które są szybsze i tańsze niż główny łańcuch. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i bez usterek, to może to wpłynąć na wzrost zaufania do Ethereum.

Jako drugi potencjalny katalizator ceny Ethereum analitycy wskazali przyjęcie funduszy spotowych ETF ETH. Fundusze ETF umożliwiają tradycyjnym inwestorom, którzy nie są zainteresowani złożonością kryptowalut, uzyskanie ekspozycji na Bitcoina, który w styczniu otrzymał zgodę na ETF. Spekuluje się, iż drugi w kolejce jest właśnie Ether.

To jeszcze nie wszystko

Chociaż wspomniana aktualizacja oraz potencjalne przyjęcie funduszu ETF Ethereum to ważne czynniki, to analitycy wskazali jeszcze inne elementy, które warto obserwować.

Analitycy ocenili, iż wpływ na ceny może być skłonność użytkowników do stakingu. Większa liczba inwestorów, którzy decydują się na tę strategię, przyczynia się do zmniejszenia podaży w obiegu, co może wpłynąć pozytywnie na wartość tokena. W 2022 i 2023 roku notowano spadek użytkowników, którzy zdecydowali się na staking. Prognozy na 2024, póki co wskazują, iż inwestorzy są bardziej skłonni do obrania tej strategii.

Ponadto analitycy wskazują, iż najważniejsze będzie utrzymanie obecnej kondycji. Analizując ETH dostrzegli, iż utrzymuje się powyżej kluczowych wskaźników, takich jak 20-dniowa wykładnicza średnia ruchoma (EMA). Według ich oceny długoterminową, byczą perspektywę potwierdza również chmura Ichimoku.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Idź do oryginalnego materiału