Charles Hoskinson, twórca kryptowaluty Cardano (ADA), który niegdyś współpracował z Ethereum Classic (ETC), niespodziewanie na Twitterze ostro zaatakował ten projekt. W świetle niedawnej poprawy notowań ETC, te słowa wywołały spore poruszenie w środowisku kryptowalut.
Ethereum Classic to „scam”
Hoskinson stwierdził, iż Ethereum Classic to nic więcej jak „oszustwo”, które ma jedynie na celu umożliwienie „insiderom wyprzedaż swoich udziałów” niewinnym inwestorom. Były współpracownik ETC zapewnił, iż projekt nie ma żadnej drogi rozwoju, innowacji, zespołu czy wizji. Według niego, jedynymi rzeczami, które ETC ma pod dostatkiem, są „gniew i toksyczność”.
Hoskinson zarzuca, iż to produkt wieloletniej pracy i marketingu prowadzonego przez Input Output Global. Firmę technologiczną specjalizującą się w badaniach i inżynierii struktur blockchain. Twórca Cardano jest jednak człowiekiem czynu i nie ogranicza się tylko do krytyki. Zaproponował alternatywę dla ETC – kryptowalutę Ergo.
Może Cię zainteresować: Ryanair zamierza kompletnie wymieść konkurencję i… ma do tego podstawy
Ergo – kryptowaluta przyszłości?
Charles Hoskinson jest aktualnie zaangażowany w prace nad Ergo – kryptowalutą, która ma na celu poprawę ograniczeń technologii blockchain, takich jak skalowalność, interoperacyjność i bezpieczeństwo.
Hoskinson twierdzi, iż Ergo jest tym, czym powinno być ETC. Jego zdaniem stale ewoluuje, ma cel, dobrego, etyczny lidera oraz finansowanie na przyszłość. Wyraził przekonanie, iż jest lepszym wyborem dla inwestorów szukających kryptowaluty z klarowną wizją i planem na przyszłość.
Komunikaty wywołały burzliwą debatę na temat wiarygodności ETC oraz odpowiedzialności deweloperów i osób z wewnątrz branży. Co jest szczególnie ciekawe, opinie podzielone są niemal na pół. Część osób krytykuje Hoskinsona za jego komentarze. Inni natomiast chwalą go za odwagę w wyrażaniu swoich przemyśleń na temat praktyk, które uważa za nieetyczne.
Nie jest to pierwszy raz, kiedy Hotkinson otwarcie krytykuje projekt, który sam współtworzył, ale także inne kryptowaluty. Pod koniec minionego roku nazwał Bitcoina zbyt konserwatywnym. Ethereum z kolei ironicznie porównał do „Hotelu California, do którego można się zameldować, ale nie da się wymeldować.”
Zobacz także: