Ethereum z szansą na przebicie 4000 USD tymczasem memecoin Pepe Unchained zbiera 4 mln USD w fazie ICO

5 miesięcy temu

Artykuł zawiera treści sponsorowane.

W ostatnim tygodniu kryptowaluty miały się bardzo dobrze. Ze wzrostowego trendu nie wyłamała się też druga co do wielkości waluta cyfrowa na rynku – Ethereum. W związku z tym ponownie pojawia się perspektywa przebicia przez ETH granicy 4000 USD. Wzrost odnotowały też memecoiny oparte na blockchainie Ethereum, w tym Pepe ($PEPE). Skoro Ethereum może rosnąć, pojawia się pytanie o dołożenie do portfela tokenów $PEPE czy $PEPECOIN. Natomiast w rodzinie memów z „żabą” pojawił się nowy memecoin budzący duże zainteresowanie – Pepe Unchained.

Fot. materiały partnera

Fundusze ETF i odnowione zaufanie rynku do DeFi pomogą Ethereum?

Jest kilka czynników sugerujących, iż w niedalekiej przyszłości Ethereum ponownie może przebić granicę 4000 USD. Z obecnego poziomu w okolicach 3423 USD oznaczałoby to wzrost wartości rzędu kilkunastu procent. Nie będzie to niczym spektakularnym i przez cały czas dużo poniżej ATH ustanowionego w listopadzie 2021 roku, kiedy za Ethereum zapłacić trzeba było ponad 4720 USD.

Fot. materiały partnera

Ethereum sprzyjać może szybsze zatwierdzenie funduszy ETF ETH. Już 23 lipca obrót rozpocząć mogą trzy fundusze ETF, a w kolejce czekają kolejne. Innym czynnikiem mogącym sprzyjać Ethereum jest odrodzenie się DeFi. Widać wzrost zaufania rynku do sektora zdecentralizowanych finansów.

Wydaje się logiczne, iż na wzroście Ethereum zyskać mogą także altcoiny i memecoiny stworzone w tym środowisku. W kategorii monet memowych największą popularnością cieszy się $PEPE. Tak oto przy wzroście w ostatnim tygodniu Ethereum o 11 proc., moneta Pepe urosła o 35 proc. Jednak prawdziwym hitem po publicznej emisji może być nowy token memowy z własnym blockchainem – Pepe Unchained ($PEPU).

Memecoin Pepe Unchained lepszy niż Pepe?

Niewątpliwie wyższa wartość Ethereum jest dobrą wiadomością dla tokenów memowych opartych na tym ekosystemie. Jednak należy zauważyć, iż również memecoiny stworzone w popularnym środowisku są korzystne dla Ethereum. Wszystko dlatego, iż podczas handlu walutami $PEPE czy $PEPECOIN popularna kryptowaluta zyskuje w formie dodatkowych środków z opłat za gaz. Ich jednostką jest Gwei, gdzie 1 Gwei to ekwiwalent 0,000000001 Ether.

Natomiast dla inwestorów obracających memecoinami tokeny w sieci Ethereum wcale nie muszą być optymalnym wyborem. Popularny i naprawdę dobry ekosystem ma w tym obszarze kilka wad. Jednym z minusów jest ograniczona szybkość transakcji, drugim – stosunkowo wysokie koszty handlu.

Fot. materiały partnera

Optymalne byłoby stworzenie przez Pepe własnego ekosystemu warstwy 2, co obniżyłoby koszty transakcji i przyspieszyło handel. Warunek ten spełnia nowy token w kategorii memecoinów – Pepe Unchained. Token $PEPU chce skutecznie powalczyć o dominację wśród monet Pepe.

Zalety projektu Pepe Unchained

Ogromnym atutem projektu Pepe Unchained jest blockchain warstwy 2 Ethereum. Tym samym jest to pierwszy token z rodziny Pepe na własnym łańcuchu. Co więcej, jest to także osobny ekosystem dla wschodzących tokenów memowych.

Własne środowisko oznacza możliwość skonsolidowania wielu transakcji w pakiecie. Połączono więc wzrost wydajności z większą opłacalnością. Inwestor handluje szybciej i płaci mniej. Wszystko przy pełnej przejrzystości i możliwości monitorowania wszystkich transakcji.

W związku z tym jest bardzo prawdopodobne, iż Pepe Unchained będzie silną konkurencją dla tokenów $PEPE czy $PEPECOIN. Potwierdza to trwająca właśnie przedsprzedaż. Twórcom już dziś udało się zebrać ponad 4,3 mln USD i przez cały czas kwota ta gwałtownie rośnie.

Fot. materiały partnera

Kup $PEPU

Jak zainwestować w Pepe Unchained?

Do inwestowania w $PEPU zachęcają także wysokie nagrody za staking. Na ten cel przeznaczono 30 proc. podaży, a więc 2,4 mld z 8 mld monet $PEPU. Stawka APY oznaczająca roczną stopę zwrotu zmienia się dynamicznie, natomiast przez cały czas jest wysoka. W chwili pisania artykułu jest szacowana na ponad 430 proc. Dystrybucja nagród odbywa się w tempie 608,82 monet za blok Ethereum.

W fazie przedsprzedaży twórcy udostępnili 1,6 mld tokenów $PEPU, co stanowi 20 proc. podaży. Przedsprzedaż jest podzielona na etapy, kiedy na kolejnych poziomach cena jest nieznacznie wyższa. w tej chwili za jeden token $PEPU zapłacić trzeba 0,0085277 USD.

Fot. materiały partnera

Żeby nabyć tokeny, potrzebny jest kompatybilny portfel (np. Coinbase czy MetaMask). o ile zachodzi taka potrzeba, następnie należy doładować portfel kryptowalutami Ethereum (ETH), Tether (USDT) lub Binance Coin (BNB). Ostatnim etapem jest potwierdzenie transakcji i zamrożenie tokenów.

Ethereum, Pepe czy Pepe Unchained – którą kryptowalutę wybrać?

Nie jest łatwo porównać Ethereum z memecoinami, ponieważ to zupełna inna kategoria walut cyfrowych. Ethereum to z pewnością jedna z bardziej stabilnych kryptowalut o szerokiej użyteczności. Inaczej wygląda to w przypadku memecoinów Pepe czy Pepe Unchained. Tokeny memowe to przede wszystkim aktywa spekulacyjne i ich siła zależy od nastawienia społeczności.

Wydaje się, iż Ethereum w najbliższych tygodniach może osiągnąć wartość rzędu 4000 USD. Natomiast choćby wówczas zyski liczone z obecnego poziomu nie będą spektakularne. Dużo większą rentowność mogą zapewnić tokeny memowe, szczególnie zakupione w fazie przedsprzedaży, jak np. Pepe Unchained. To natomiast oznacza niską cenę i możliwie większą rentowność. Jednocześnie jest też ograniczone miejsce do spadku ceny po publicznej emisji.

Przy każdej formie inwestowania, a zwłaszcza podczas lokowania środków w waluty cyfrowe, należy zadbać o bezpieczeństwo inwestycji. Podstawą jest zróżnicowanie koszyka kryptowalut, dlatego portfel nie może zawierać tylko memecoinów narażonych na silne wahania ceny. Należy w nim znaleźć miejsce również dla stabilniejszych aktywów, jak np. Bitcoin czy Ethereum. Oczywiście warto mieć w portfelu także tokeny memowe z silnymi perspektywami do wzrostu, ponieważ wówczas choćby mała inwestycja może przynieść wysokie profity. Dlatego inwestycja w Pepe Unchained również jest zasadna.

Artykuł zawiera treści sponsorowane.

Idź do oryginalnego materiału