Europejska energetyka walczy z upałami. Czeka nas powtórka z 2015 roku?
Zdjęcie: Termometr słupkowy pokazujący temperaturę powyżej 40°C na tle zieleni i promieni słonecznych.
Fala upałów, która przetacza się przez Europę, zmusza część elektrowni do ograniczania produkcji. Czy podobny scenariusz może zagrozić Polsce? - Ekstremalne upały zawsze są wyzwaniem dla systemu - przyznaje minister energii Miłosz Motyka. Eksperci ostrzegają również, iż wysokie temperatury będą zwiększać koszty działania systemu. - o ile fala upałów byłaby długotrwała, połączona z suszą i niską generacją z innych źródeł, mogłaby zwiększać napięcie bilansowe w systemie i sprzyjać wzrostom cen energii - mówi Robert Jeszke, zastępca dyrektora w IOŚ w rozmowie z Interią Biznes.

2 godzin temu







![Urlopy: co powinien wiedzieć pracownik? [Checklista]](https://webp-konwerter.incdn.pl/eyJmIjoiaHR0cHM6Ly9nLmluZm9yLnBsL3A/vX2ZpbGVzLzM5MTg1MDAwL3VybG9wLXd5cG/9jenlua293eS11cmxvcHkta29kZWtzLXByY/WN5LTM5MTg0Nzc3LmpwZyIsInciOjEyMDB9.webp)

