Fintech kevin umożliwia płatności pomiędzy rachunkami przy użyciu terminali. Ma być szybciej i taniej

2 lat temu

Wdrożenie nowego rozwiązania to efekt współpracy z Monet+, operatorem platformy Switchio

Fintech kevin poinformował o nawiązaniu partnerstwa z operatorem platformy Switchio, służącej do zarządzania płatnościami elektronicznymi. Efektem współpracy będzie rozpowszechnienie płatności pomiędzy rachunkami (A2A). Usługa ta pojawi się w Europie w terminalach zintegrowanych ze Switchio. w tej chwili globalnie działa ich ponad 60 tys.

Przeczytajcie także: Fintech SumUp z usługą dla klientów indywidualnych

Nowe rozwiązanie ma przynieść korzyści zarówno sprzedawcom, jak i konsumentom. Ci pierwsi nie muszą dodatkowo inwestować, jeżeli korzystają z narzędzi Switchio i mogą zacząć przyjmować płatności np. w sklepie stacjonarnym bezpośrednio na konto. Środki powinny do nich trafiać natychmiast, a koszty transakcji będą niższe: z procesu płatności eliminuje się sieci kart, pobierające określoną kwotę lub procent od każdej płatności. Z punktu widzenia klienta transakcja ma być prosta i bezpieczna. Do jej przeprowadzenia wystarczy telefon z modułem NFC.

Partnerzy zaznaczają, iż dzięki integracji czeska firma Monet+, operator platformy Switchio, stała się pierwszym przedsiębiorstwem, które wprowadzi płatności typu A2A w sklepach stacjonarnych. Umożliwiła to dyrektywa PSD2 i rozwój otwartej bankowości. Ta ostatnia zakłada możliwość udzielenia dostępu podmiotom trzecim, np. fintechom, do danych klientów zgromadzonych w bankach, w celu zwiększenia konkurencyjności na rynku usług finansowych. Bo chociaż płatności pomiędzy rachunkami były znane już wcześniej, to open banking otwiera przed nimi nowe ścieżki rozwoju.

Przeczytajcie także: Volkswagen Bank wrócił na polski rynek z kontami dla klientów indywidualnych

Kevin to wywodzący się z Litwy fintech założony w 2018 roku. Kilka miesięcy temu mogliście przeczytać w serwisie cashlss.pl, iż podmiot wzmacnia swoje struktury na polskim rynku, do warszawskiego oddziału dołączyli menedżerowie pracujący wcześniej dla dużych, międzynarodowych instytucji płatniczych, czyli PayPala i Visy. Niedługo później okazało się, iż kevin zamknął kolejną rundę finansowania. Tym razem od inwestorów udało się pozyskać 65 mln dolarów.

Idź do oryginalnego materiału