Franklin Templeton rozważa uruchomienie altcoinowego ETF-a

7 miesięcy temu

Bitcoin zakończył ubiegły tydzień o 3 proc. wyżej po silnych wpływach do amerykańskich bitcoinowych funduszy spot ETF. We wtorek odnotowano napływ 887 mln dolarów, co było drugim najbardziej owocnym dniem odnotowanym od czasu ich uruchomienia. FBTC Fidelity był liderem z 379 milionami dolarów, a IBIT BlackRock z 274 milionami dolarów.

Amerykańskie fundusze ETF bitcoin spot odnotowały 19 kolejnych dni wpływów netto, co było najdłuższym takim okresem od czasu uruchomienia ETF-ów. Jednak podczas wczorajszej sesji giełdowej, ETF spot zaliczyły już odpływy netto. Był to efekt piątkowego raportu NFP, który osłabił oczekiwania dotyczące obniżki stóp procentowych. W następstwie, bitcoin spadł do 67 500 dolarów. W najbliższym czasie uwaga rynku skupi się teraz na środowych publikacjach danych o inflacji.

Rynek czeka na inflację i FED

Czeka nas istotny tydzień dla danych makroekonomicznych, w szczególności w środę, z najnowszymi danymi o inflacji CPI w USA, a także ostatnią decyzją FED w sprawie stóp procentowych i konferencją prasową prezesa FED, Jeromego Powella. Rynki będą oczekiwać dalszych wskazówek odnośnie tego, kiedy FED zacznie obniżać stopy procentowe. Ogólnie rzecz biorąc, niższe stopy procentowe i luźniejsze warunki finansowe mają pozytywny wpływ na ceny aktywów, w tym kryptowalut i akcji. jeżeli dane dotyczące inflacji i/lub język konferencji prasowej sugerują, iż stopy procentowe zostaną utrzymane na wyższym poziomie przez dłuższy czas, może to potencjalnie wywołać krótkoterminową wyprzedaż cen kryptowalut. Według narzędzia CME FedWatch, rynki prognozują w tej chwili jedną obniżkę stóp procentowych w tym roku.

Franklin Templeton rozważa uruchomienie altcoinowego ETF-a

Zarządzający aktywami Franklin Templeton rozważa uruchomienie nowego funduszu skupiającego się na altcoinach poza bitcoinem i ethereum, według źródeł zaznajomionych z tą sprawą. W tej chwili nie jest jasne, które kryptowaluty zostaną uwzględnione w tym nowym funduszu, jednak wzrost Solany został ostatnio pochwalony przez zarządzającego aktywami.

Fundusz będzie przeznaczony dla inwestorów instytucjonalnych i, co ciekawe, będzie również oferować nagrody za obstawianie. Franklin Templeton oferuje już bitcoin spot ETF (EZBC) z aktywami o wartości około 430 milionów dolarów pod zarządzaniem i ma oczekujący wniosek do SEC o ethereum spot ETF.

Riot zwiększa udziały w konkurencyjnej firmie Bitfarms

W zeszłym tygodniu, Riot ogłosił dalszy zakup 1 460 278 akcji zwykłych Bitfarms, zwiększając swój łączny udział do 47 830 440, czyli około 12 proc. Jest to wzrost z 10 proc. w poprzednim tygodniu. Podobnie jak w poprzednich tygodniach, akcje Bitfarms zostały nabyte przez Riot poprzez zakupy na giełdzie Nasdaq i inne transakcje na otwartym rynku. W kwietniu Riot złożył zarządowi Bitfarms propozycję nabycia wszystkich pozostających w obrocie akcji Bitfarms. Została ona jednak odrzucona.

Historia (i potencjalne przejęcie) jest w toku.

Semler Scientific kontynuuje kupno BTC w ramach strategii korporacyjnej

Semler Scientific, spółka publiczna notowana na Nasdaq, która produkuje i sprzedaje innowacyjne produkty i usługi do zwalczania chorób przewlekłych, ogłosiła w zeszłym tygodniu zakup 247 bitcoinów (17 milionów dolarów) w ramach swojej strategii korporacyjnej, polegającej na utrzymywaniu bitcoinów jako głównych aktywów skarbowych.

Ten ostatni zakup jest następstwem początkowego zakupu 581 bitcoinów, dokonanego 28 maja i tym samym zwiększa łączne zasoby bitcoinów Semler Scientific do 828, czyli – po obecnych cenach rynkowych – około 58,5 miliona dolarów.

Semler Scientific złożył również formularz S-3 w SEC, w którym szczegółowo opisał zamiar pozyskania 150 milionów dolarów poprzez sprzedaż papierów wartościowych, z których wpływy zamierza przeznaczyć na zakup większej ilości bitcoinów.

Spółki publiczne na całym świecie (w tym publicznie notowani kopacze bitcoinów, tacy jak Riot i Marathon Digital Holdings) posiadają łącznie 308 689 bitcoinów, co stanowi około 1,56 proc. obecnej podaży w obiegu. Microstrategy jest liderem wśród spółek publicznych posiadających 214 400 bitcoinów.

Wraz z nadejściem domniemanego kryptowalutowego lata, czyli okresu potencjalnego parabolicznego wzrostu cen, możemy zaobserwować, iż coraz więcej spółek publicznych zaczyna przechowywać bitcoiny jako aktywa rezerwowe. Motywacją mogą być oczekiwania dotyczące luźniejszych warunków finansowych na całym świecie w najbliższej przyszłości i dewaluacji walut fiducjarnych.

Idź do oryginalnego materiału