FWG na Europejskim Kongresie Finansowym

3 miesięcy temu

FWG na Europejskim Kongresie Finansowym

Autor: FWG



W dniach 10-12 czerwca odbyła się XIV edycja Europejskiego Kongresu Finansowego oraz towarzysząca jej Akademia EKF. W wydarzeniach w Sopocie brał udział prezes Fundacji Wolności Gospodarczej, Marek Tatała.


Prezes FWG spotkał się z uczestnikami Akademii EKF, opowiedział o działaniach fundacji i tym, co chciałaby zmienić w Polsce i Europie. Wystąpił także w debacie oxfordzkiej, poświęconej przyszłości Unii Europejskiej. FWG ponownie była jednym z partnerów Akademii EKF.

Europejski Kongres Finansowy to coroczne wydarzenie którego celem jest proponowanie i wspieranie działań stymulujących bezpieczeństwo i stabilność finansową Polski i Unii Europejskiej. Wśród uczestników są duże grupy ekspertów ds. polityki gospodarczej, uznani makroekonomiści, czy menedżerowie sektorów: bankowości i rynku kapitałowego, ubezpieczeń, konsultingowego i prawnego, innowacji i IT a także infrastruktury i budownictwa.

FWG wspiera Akademię EKF

Akademia EKF jest projektem realizowanym w ramach Europejskiego Kongresu Finansowego, zrzeszającym wyróżniających się studentów i młodych absolwentów z Polski i z zagranicy. Uczestnikami wydarzenia wspartego przez FWG są studenci zainteresowani szeroko pojętą tematyką finansów zarówno w aspekcie teoretycznym jak i praktycznym oraz wiążących z tym obszarem swoją przyszłość zawodową. Do tegorocznej Akademii EKF 2024 wybranych zostało 95 Członków.

Uczestnicy Akademii byli proszeni o napisanie eseju na jeden z czterech wskazanych tematów: 15 października 2023 – gospodarcza rewolucja czy korekta kursu? Jakich zmian trzebadokonać w Polsce, by dogonić najbogatsze gospodarki świata?; Edukacja w erze sztucznej inteligencji: jak zmodernizować system nauczania, by wykorzystać możliwości AI w budowaniu kompetencji przyszłości?; Unia Europejska za 20 lat. Jak zwiększyć konkurencyjność Unii Europejskiej?; Zielona transformacja to inwestycja w lepszą przyszłość. Jakie szanse i wyzwania stoją przed instytucjami finansowymi w procesie tej transformacji?.

Unia Europejska powinna się federalizować?

Poprawiajmy to, co mamy, a nie próbujmy na siłę i bez przygotowania zmieniać – to jeden z wniosków debaty oksfordzkiej przeprowadzonej w ramach Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego. Eksperci i członkowie Akademii dyskutowali nad tezą: Unia Europejska powinna zintegrować państwa członkowskie i przyjąć formę „Stanów Zjednoczonych Europy”.

Wśród zwolenników tej tezy był Marek Tatała. Podczas debaty przekonywał, iż „Stany Zjednoczone Europy” nie są zagrożeniem dla tożsamości narodu. Zdaniem Prezesa FWG w sferze gospodarczej kraje UE tylko wspólnie mogą zwiększać konkurencyjność wobec coraz silniejszych gospodarek. Z kolei integracja polityczna umożliwi szybsze podejmowanie decyzji na poziomie całej Unii.

Więcej informacji o tegorocznej Akademii EKF TUTAJ>>



ZOBACZ INNE AKTUALNOŚCI

  • Państwo nie potrafi budować fabryk [Okiem Liberała]>>
  • Jak Szwecja Rzuciła Palenie? Ekskluzywna przedpremiera filmu. Zarejestruj się już dziś>>
  • Czego dowiedzieliśmy się o wiarygodności ekonomicznej Polski na Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie?>>
Idź do oryginalnego materiału