FWG na Igrzyskach Wolności w panelu o odpolitycznieniu gospodarki. Zapisz się już teraz

1 rok temu

FWG na Igrzyskach Wolności w panelu o odpolitycznieniu gospodarki. Zapisz się już teraz

Autor: FWG



17 września podczas Igrzysk Wolności 2023 odbędzie się panel dyskusyjny „Jak odpolitycznić gospodarkę?” prowadzony przez Marka Tatałę, Dyrektora Zarządzającego w Fundacji Wolności Gospodarczej. Już teraz warto zapisać się na wydarzenie i wziąć udział w największym festiwalu idei w Europie Środkowo-Wschodniej.


Politycy o tym, jak odpolitycznić gospodarkę

W ostatnich latach prywatyzacje zastąpiły nacjonalizacje. Nastąpiła bezprecedensowa, jeżeli chodzi o skalę, partyjna prywata w państwowych firmach. Po tak silnej dawce upolitycznienia gospodarki rośnie potrzeba znalezienia sposobów by tzw. spółki skarbu państwa przestały być narzędziem do uprawiania bieżącej polityki.

Co zrobić by wzmocnić konkurencyjność gospodarki, osłabić państwowe monopole, a chwilowe interesy partyjne — zastąpić długofalowym tworzeniem wartości dla konsumentów? Na te pytania spróbują odpowiedzieć aktywni politycy: Jakub Kulesza (Wolnościowcy), Michał Kobosko (Polska 2050), Izabela Leszczyna (Platforma Obywatelska) i Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) w panelu pt. “Jak odpolitycznić gospodarkę”, zaplanowanym na ostatni dzień Igrzysk.

Rozmowę przeprowadzi Marek Tatała z Fundacji Wolności Gospodarczej, która jest jednym z partnerów wspierającej tegorocznej edycji Igrzysk Wolności.

Zainteresowani mogą wyrazić chęć udziału w panelu klikając udział w wydarzeniu na Facebooku.

Igrzyska Wolności po raz dziesiąty

„Punkt zwrotny” – pod tym hasłem, w dniach 15 -17 września w EC1 w Łodzi, odbędzie się tegoroczna edycja Igrzysk Wolności.

Jak mówi “Gazecie Wyborczej” Błażej Lenkowski z Fundacji Liberte: – Dochodzimy do punktu zwrotnego w bardzo wielu wymiarach. Zarówno geopolitycznym, który kształtuje wojna w Ukrainie, bo to co stanie się po wakacjach, jest bardzo istotne. Pytanie co dalej z inflacją i sytuacją gospodarczą w Polsce. Organizatorzy dążą do tego, by Igrzyska stały się miejscem wykuwania nowych pomysłów. – Coraz więcej think tanków angażuje się w naszą działalność, by prezentować swoje raporty. Naszymi partnerami są instytucje, będące zapleczem partii politycznych. Będziemy prezentować raporty, proponujące różne zmiany. Bo Igrzyska Wolności mają być miejscem, w którym te zmiany są dyskutowane – przekonuje Lenkowski.

Podobnie jak podczas dwóch poprzednich edycji, także tym razem Fundacja Wolności Gospodarczej jest jednym z partnerów wydarzenia. Co warte podkreślenia, każdego roku organizacji partnerskich przybywa. W zeszłym roku było to 70 podmiotów – partnerów medialnych i sponsorów. Igrzyska przebierają także coraz bardziej międzynarodowy wymiar, choćby za sprawą zdobycia Europe Liberty Award fundacji Atlas Network w 2022 roku. Niesie to za sobą większą liczbę zagranicznych partnerów oraz gości – w tym roku to m. in. Anne Applebaum, Deirdre McCloskey, Michael Ignatieff, Rebecca Makkai, Mark Galeotti, czy Jan-Werner Müller z uniwersytetu Princeton.

Igrzyska Wolności obchodzą w tym roku jubileusz – nadchodząca edycja będzie już dziesiątą, jaka się odbyła.

Pełna lista prelegentów znajduje się na stronie: https://igrzyskawolnosci.pl/prelegenci/

Więcej informacji oraz bilety na stronie https://igrzyskawolnosci.pl/


Idź do oryginalnego materiału