Giganci łączą siły, by ułatwić użytkownikom zakup kryptowalut

10 miesięcy temu

Brytyjska firma fintech Revolut poinformowała o nawiązaniu współpracy z MetaMask, dzięki której klienci z Wielkiej Brytanii i Europejskiego Obszaru Gospodarczego będą mogli dokonywać bezpośrednich zakupów kryptowalut.

Odtąd klienci Revolut będą mogli korzystać z salda w walucie fiducjarnej, a także kart debetowych i kredytowych, aby kupować nowe tokeny bezpośrednio do swoich portfeli MetaMask.

Co da kooperacja Revolut i MetaMask?

Integracja umożliwi użytkownikom natychmiastowy dostęp do ponad 20 różnych tokenów, w tym Ether, USD Coin i USDT.

Z czego wynika fakt, iż Revolut zdecydowało się na tak znaczący krok w rozwoju firmy? Zdaniem obserwatorów rynku mogło to być spowodowane niedawnymi wyzwaniami regulacyjnymi, ponieważ przedsiębiorstwo napotkało na znaczne ograniczenia dotyczące oferowanych przez siebie usług kryptograficznych. Warto w tym miejscu przypomnieć, iż w sierpniu ubiegłego roku firma zawiesiła wszystkie usługi związane z kryptowalutami dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, a w styczniu br. tymczasowo wstrzymała zakupy kryptowalut dla użytkowników z Wielkiej Brytanii z powodu nowych przepisów wprowadzonych przez tamtejszy Financial Conduct Authority.

Czym zajmuje się Revolut?

Revolut to globalny neobank i przedsiębiorstwo zajmujące się technologiami finansowymi, która oferuje usługi bankowe dla klientów detalicznych i firm. Firma z siedzibą w Londynie została założona w 2015 roku przez Nikolaya Storonsky’ego i Vlada Yatsenko. Oferuje produkty obejmujące usługi bankowe, wymianę walut, wirtualne karty debetowe i kredytowe, Apple Pay, oprocentowane „skarbce”, pożyczki osobiste i BNPL (gdzie posiada licencję bankową), obrót akcjami, kryptowaluty, towary, zasoby ludzkie i inne usługi. Europejski Bank Centralny przyznał firmie pełną licencję bankową w grudniu 2021 r. Od grudnia 2023 r. Revolut ponad dwukrotnie zwiększył liczbę pracowników, zatrudniając ponad 7,5 tys. osób w ponad 25 krajach. Revolut Bank UAB, spółka zależna firmy z Europejskiego Obszaru Gospodarczego, jest licencjonowana i regulowana przez Bank Litwy w ramach Unii Europejskiej, a pieniądze deponentów są chronione poprzez ubezpieczenie depozytów, ubezpieczone przez litewską Państwową Spółkę Ubezpieczeń Depozytów i Inwestycji.

Idź do oryginalnego materiału