Gra o tokeny: top 5 kryptowalut gamingowych

10 miesięcy temu

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Sektor kryptogamingowy stał się jednym z najgorętszych trendów w obszarze blockchain. Łączy emocje i zabawę, jakie zwykle kojarzymy z grami, z potencjałem i innowacyjnością kryptowalut. Tokeny gamingowe to cyfrowe aktywa, które zasilają różne aspekty interaktywnych platform: mogą stanowić walutę do wykorzystania w grze, nagrody, narzędzie do zarządzania lub kryterium współwłasności.

To nowa nisza i jako taka niezwykle dynamicznie się rozwija, a wszystko dzięki najnowszym zdobyczom technologii blockchain. Tokeny gamingowe każdego dnia stają się coraz bardziej zaawansowanymi aktywami, łącząc w sobie kilka trybów użyteczności. Dzisiaj prezentujemy pięć wartych polecenia gamingowych coinów, które warto mieć na oku w marcu 2024. W rywalizacji o uwagę inwestorów nowe tokeny prześcigają się innowacyjnymi mechanizmami i oryginalnymi wartościami użytkowymi. Przyjrzymy się zatem, co interesującego do zaoferowania mają nowe projekty, takie jak Gala, GuildFi, Ultra, Decentraland i SpongeV2. Przed nami 5 wartych uwagi tokenów gamingowych.

1. Gala (GALA)

Gala Games to wspólne dzieło utalentowanych projektantów gier, którzy zapragnęli wywołać małą rewolucję w gamingowej rzeczywistości. Tym razem na pierwszym miejscu stawiają graczy. Twórcy krytycznie patrzą na praktyki wielkich firm, które wyciskają z graczy pieniądze, byle tylko interes się kręcił. Dlatego sami postanowili wymyślić coś nowego, w czym pomogły im uniwersum Web3 i technologia blockchain.

Fot. materiały partnera

Na czym polega misja projektu Gala? Przede wszystkim na oddaniu kontroli w ręce graczy. Gala Games to potężna platforma pełna wciągających gier, z których wiele, jest dostępnych całkiem za darmo. W całym projekcie chodzi o to, by dać graczom jak najwięcej swobody, kontroli i nagród.

Natywny token platformy, Gala, ma szereg zastosowań na platformie. W ostatnim czasie coin zaliczył istotną zwyżkę ceny, co dowodzi, iż decentralizacja jest doceniana również w sektorze gamingowym. Na platformie Gala można przetestować mnóstwo gier Web3. Znajdziemy tu wiele nowości, ale i kilka znanych tytułów: Spider Tanks, Echoes of Empire, Mirandus, Fortitude i mnóstwo innych.

2. GuildFi (GF)

Kolejnym projektem na naszej liście jest GuildFi, nowoczesna platforma, która również wykorzystuje technologię Web3. To miejsce, w którym spotykają się gry, NFT, gildie i społeczności. Krótko mówiąc, jest to wirtualny świat pełen zaawansowanych możliwości.

Fot. materiały partnera

Projekt GuildFi opiera się na dwóch zasadniczych elementach:

1. Centrum gier: To poziom podstawowy do nowicjuszy w świecie Metaverse. To tu zaczyna się podróż po wirtualnym uniwersum.

2. Strefy: Te wyspecjalizowane obszary napędzają komercyjną stronę GuildFi. Znajdziemy tu Strefę Gildii, NFT czy Narzędzi. Każda z nich w inny sposób zapewnia wartość dodaną ekosystemowi GuildFi.

Jaki jest najważniejszy cel tego przedsięwzięcia? GuildFi chce połączyć gry, NFT i społeczności w jednym, płynnie działającym ekosystemie. Dzięki temu gracze mogą liczyć na większe korzyści, a interoperacyjność Metaverse przestanie być problemem.

3. Ultra (UOS)

Ultra – platforma gamingowa inna niż wszystkie. Czym się wyróżnia? Jej twórcy postawili sobie za cel zrewolucjonizować krajobraz gamingowy i zaproponować uczciwą, innowacyjną alternatywę dla znanych platform takich jak Steam.

Zgodnie z planem, Ultra ma zachęcać projektantów gier, oferując im kanał bezpośredniej komunikacji z graczami. Na platformie Ultra twórcy gier mogą publikować, wprowadzać do obrotu i sprzedawać swoje gry bez konieczności korzystania z usług pośredników. Korzyści nie trzeba reklamować: niższe opłaty, szybka obsługa płatności i zwiększona widoczność.

Token UOS kosztuje w tej chwili 0,33 USD, a wskaźniki dla tej kryptowaluty wyglądają optymistycznie.

4. Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA) to kryptowaluta, która napędza platformę wirtualnej rzeczywistości o tej samej nazwie. Użytkownicy mogą tu kupować działki, uprawiać ziemię i wykonywać szereg innych czynności w wirtualnym świecie.

Token MANA służy do obrotu wirtualnymi nieruchomościami, i innymi towarami. Przy pomocy tego coina można zawierać transakcje w uniwersum Decentraland. Poruszanie się w metaverse Decentraland ułatwia intuicyjna mapa, dzięki której można zorientować się w bieżących wydarzeniach takich jak koncerty, pokazy filmów czy noce w kasynie. Wszystko w wirtualnym świecie, rzecz jasna. Bez wychodzenia z domu można tu zwiedzić takie zakątki jak Vegas Vegas City, District X, Fashion Street, Dragon City i wiele innych miejsc znanych z popkultury i świata fantastyki.

5. Sponge V2

W 2023 roku byliśmy świadkami memecoinowego boomu, kiedy to imponujące wzrosty zaliczyły tokeny inspirowane postaciami ze świata popkultury i kreskówek, takie jak na przykład Sponge.

Kryptowaluta Sponge V2 ma ambicje powtórzyć sukces swojego poprzednika, Sponge V1, oferując dodatkową wartość użytkową w formie gry Play-to-Earn.

Fot. materiały partnera

Głównym celem Sponge V2 jest zastąpienie oryginalnego Sponge. Posiadacze pierwotnej wersji tokena mogą go stakować w ramach smart kontraktów, by za jakiś czas odebrać nagrody wypłacane w nowej kryptowalucie Sponge V2.

Migracja do nowej wersji jest podyktowana wzbogaconą użytecznością nowego tokena. Gracze mogą zarabiać $SPONGEV2 biorąc udział w grze i rywalizując z pozostałymi uczestnikami.

Gra ma wersję darmową i płatną: w tej pierwszej można po prostu spróbować swoich sił dla zabawy, w drugiej natomiast jest możliwość kupowania i zarabiania tokenów, a także ich stakowania, by uzyskać pasywny dochód.

Zapowiadana gra jest głównym wyróżnikiem nowego coina Sponge V2. To zarazem zapowiedź nowego trendu wśród memecoinów: do tej pory kojarzyły się one wyłącznie z pozbawionymi wartości użytkowej żartami internetowymi. Teraz coraz częściej proponują dodatkową wartość użytkową, na przykład w grach.

Token Sponge V2 można nabyć wyłącznie w drodze stakingu.

  • Nowi traderzy mogą zaopatrzyć się w tokeny Sponge V1 na oficjalnej stronie projektu i od razu zacząć je stakować.
  • Ci, którzy już mają w portfelu oryginalne Sponge, mogą po prostu skorzystać z dostępnego mechanizmu stakowania,

Im więcej tokenów V1 umieści się w puli stakingowej, tym większe nagrody będzie można odebrać za jakiś czas.

Przyszłość gamingowych coinów okiem inwestora

W obszarze kryptowalut tokeny gamingowe to nowość, która jednak niesie ze sobą pewne ryzyko. Choć kilka gamingowych coinów zaliczyło spektakularne sukcesy już w roku 2021, niedługo potem rynek blockchain odnotował poważne spadki, a niektóre popularne projekty straciły choćby 80% ze swojej wartości.

Fot. materiały partnera

Przyszłość tego segmentu jest zatem niepewna. Wirtualne światy i gry na blockchainie z pewnością mają potencjał, ale przed nimi jeszcze długa droga, zanim osiągną poziom rynku gier wideo. choćby jeżeli to się uda, trudno powiedzieć, które z obecnych platform gamingowych dotrwają do takiego sukcesu.

Powyższe projekty, takie jak Gala, GuildFi, Ultra, Decentraland i SpongeV2 wyróżniają się na tle innych i jako nowinki zasługują na szanse. Zaleca się jednak ostrożność i skrupulatny research przed zainwestowaniem jakichkolwiek środków. Tokeny gamingowe nie mają jeszcze bogatej historii, na podstawie której można by wysnuwać daleko idące wnioski. Dlatego dobrze jest dać sobie czas na obserwację obecnych trendów przed podjęciem decyzji.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Idź do oryginalnego materiału