Grupa Maspex chce nabyć akcje rumuńskiego producenta wina Purcari Wineries

1 dzień temu

Warszawa, 22.05.2025 (ISBnews) – Grupa Maspex chce nabyć akcje rumuńskiego producenta wina Purcari Wineries w drodze publicznej oferty przejęcia, podał Maspex. Grupa złożyła dokumentację do Rumuńskiej Komisji Nadzoru Finansowego (FSA) i oczekuje na zatwierdzenie oferty przez FSA, aby móc przejść do kolejnych etapów procesu.

Zgodnie z raportem rocznym za 2024 rok, Purcari zarządza ponad 2 000 hektarów winnic i prowadzi sześć winiarni w Mołdawii, Rumunii i Bułgarii: Purcari, Crama Ceptura, Bostavan, Bardar, Domeniile Cuza oraz Angel’s Estate, podano.

“Maspex Romania SRL, spółka należąca do Grupy Maspex, w dniu 21 maja 2025 r. złożyła dokumentację do Rumuńskiej Komisji Nadzoru Finansowego (FSA), potwierdzając swoje zainteresowanie nabyciem akcji spółki Purcari Wineries w drodze publicznej oferty przejęcia. w tej chwili oczekuje na zatwierdzenie oferty przez FSA, aby móc przejść do kolejnych etapów procesu. Purcari Wineries jest jednym z największych producentów wina i brandy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej” – czytamy w komunikacie.

Od lutego 2018 roku Purcari Wineries notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Bukareszcie. Historia firmy sięga 1827 roku, a Château Purcari to najbardziej nagradzana winnica w Europie Środkowo-Wschodniej, podkreślono także.

Spółka zaznaczyła też, iż Maspex obecny jest na rynku rumuńskim od prawie 30 lat i posiada tam cztery zakłady produkcyjne. Na rynku rumuńskim spółka przeprowadziła trzy akwizycje. Flagowe produkty, takie jak: soki marchwiowe Tedi (Kubuś), soki i nektary Tymbark, czekolada na gorąco i cappuccino La Festa (marka La Festa jest w Rumunii synonimem cappuccino), woda Bucovina a także krakersy i precle Salatini, są zdecydowanymi liderami rynkowymi lub zajmują czołowe miejsca w swoich kategoriach.

Grupa Maspex jest największą prywatną firmą w branży spożywczej w Polsce oraz jedną z największych w Europie Środowo-Wschodniej. Spółka posiada w swoim portfolio ok. 70 marek, a jej produkty są obecne w ponad 70 krajach na całym świecie.

(ISBnews)

Idź do oryginalnego materiału