Gry Tap-to-Earn powodują wzrost TON: Hamster Kombat i TapSwap

6 dni temu

Gry typu Tap-to-Earn na Telegramie, takie jak Hamster Kombat, TapSwap i Notcoin, powodują znaczący wzrost w ekosystemie TON.

Gry te oferują atrakcyjne mechaniki i realne nagrody, przyciągając miliony użytkowników. Podkreślają też potencjał, jaki ma integracja technologii blockchain z platformą Telegram.

Tap-to-Earn: Tak zarabiają gracze

Hamster Kombat, lider w tej branży, odnotował ogromny wzrost. Do 9 lipca liczba użytkowników gry przekroczyła 250 milionów. To spory wzrost w porównaniu do 239 milionów tydzień wcześniej.

Ten szybki rozwój przyciągnął uwagę CEO Telegrama, Pawła Durowa, który chwalił potencjał gry na swoim oficjalnym kanale. Durow zwrócił uwagę na szybki wzrost liczby użytkowników i jej potencjał do wprowadzenia korzyści blockchain do szerokiej publiczności. CEO stwierdził:

“Jak mówiłem kilka miesięcy temu, nadchodzi nowa fala mini-aplikacji na Telegramie. Hamster Kombat jest teraz na czele tej fali. Jego niesamowity wzrost pokazuje wiralowy potencjał platformy mini-aplikacji Telegrama. niedługo zespół Hamster wyemituje swój token na TON, wprowadzając korzyści blockchaina do setek milionów osób. Nadchodzi nowa era, a my jesteśmy jej świadkami.”

Chociaż dokładna data generowania tokenów (TGE) dla Hamster Kombat pozostaje niepotwierdzona, główne giełdy takie jak Bybit wprowadziły go na platformę Pre-Market Trading. Dane Bybit pokazują, iż cena minimalna HMSTR wynosi 0,001 USDT, a ostatnia cena transakcyjna to 0,2 USDT.

HMSTR na platformie Pre-Market Trading Bybit. Źródło: Bybit

Podobnie TapSwap stał się ważnym graczem na arenie Tap-to-Earn. Ta mini-aplikacja pozwala użytkownikom zdobywać monety TAPS, wykonując różne działania w grze. Gracze starają się zgromadzić jak najwięcej monet, korzystając z bota w grze oraz bonusów i manualnego wydobywania monet.

Prostota i dostępność TapSwap były najważniejsze dla jego popularności. Obietnica realnych nagród, realizowana poprzez nadchodzące airdropy i TGE, spowodowała wzrost liczby użytkowników do ponad 60 milionów na początku lipca 2024.

Jak sukces Notcoin toruje drogę dla innowacyjnych projektów blockchain?

Sukces TapSwap i Hamster Kombat można porównać do sukcesu Notcoin, pioniera w gatunku Tap-to-Earn. Uruchomiony w styczniu, Notcoin szybko stał się sensacją, przyciągając ponad 35 milionów graczy i 6,5 miliona aktywnych użytkowników dziennie. Klasyczny mechanizm Tap-to-Earn, gdzie gracze zbierają monety, wykonując zadania i współdziałając z botami oraz bonusami w grze, okazał się hitem.

Mózgiem Notcoin są tzw. “open builders”, na czele z CEO Sashą Plotvinovem, którzy mają ambitne plany rozbudowy platformy. Po dużym spaleniu tokenów pod koniec czerwca, Notcoin ogłosił współpracę z Sign i 1inch, aby uruchomić Triangle.

Triangle to społeczność twórców i program przyspieszający, który ma na celu wspieranie deweloperów w skalowaniu ich projektów, aby dotrzeć do miliarda użytkowników. Dostarczając niezbędne zasoby, wskazówki i społeczność doświadczonych twórców, Triangle dąży do wspierania wzrostu nowych i istniejących projektów w ekosystemach Telegrama i TON.

Wizja Triangle wykracza poza przyspieszenie. Aspiruje do stworzenia wspólnej przestrzeni. Podobnie myślący twórcy mogą tam wprowadzać innowacje i kształtować przyszłość ekosystemu TON.

Program ma na celu wprowadzenie milionów osób do Web3, łącząc Web2 z Web3 dzięki przyjaznych dla użytkownika aplikacji. Ten ambitny cel wykorzystuje szeroką bazę użytkowników Telegrama i płynną integrację krypto. Dlatego chce być katalizatorem masowej adopcji. Kirill Malev, Jr, partner w The Open Platform, powiedział w wywiadzie dla BeInCrypto:

„Triangle naturalnie wynika z sukcesu Notcoin i rozwija go. Dodaje głębszą wartość i zaangażowanie dla jego bazy użytkowników. Ten postęp skutecznie łączy przyszłość Web3 z jej teraźniejszością. Sukces Notcoin i innych projektów podkreśla transformacyjną moc bezpośredniego angażowania użytkowników na platformach, które już lubią.”

Sukces Hamster Kombat, TapSwap i Notcoin pokazuje potencjał gier typu Tap-to-Earn do wprowadzania nowych użytkowników do blockchaina i krypto poprzez ekosystem TON. Integracja tego modelu z szeroko rozpowszechnioną platformą Telegram stawia te gry na czele dużej zmiany. Łączy się ona z rozrywką, która pozwala zdobywać realne nagrody.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

BeInCrypto Polska - Gry Tap-to-Earn powodują wzrost TON: Hamster Kombat i TapSwap

Idź do oryginalnego materiału