Haker zwróci 46 milionów dolarów. W zamian chce… przejąć całą platformę krypto

1 rok temu

Platforma DeFi Kyber Network stanęła przed szokującym ultimatum po kradzieży aktywów o wartości ponad 46 milionów dolarów. Anonimowy haker, działający na platformie, zażądał „całkowitej kontroli wykonawczej” oraz tymczasowego przejęcia i zarządzania mechanizmem governance, KyberDAO. W zamian za to, obiecał pełną rekompensatę dla wszystkich zainteresowanych stron.

Haker złożył propozycję nie do odrzucenia

W swojej wiadomości na łańcuchu bloków, która pojawiła się w czwartek, haker przedstawił się jako 'Dyrektor Kyber’ i zażądał dostępu do wszystkich dokumentów i informacji. Także szczegółów dotyczących początków firmy, struktury, inwestorów i bilansu jej finansów.

Jego propozycja obejmuje wykupienie kierownictwa Kyber po „uczciwej wycenie”. Ponadto, pracownicy firmy otrzymali ofertę podwojenia wynagrodzeń i 12-miesięcznej odprawy w przypadku, gdyby zdecydowali się odejść. Tymczasem posiadacze tokena governance Kyber, KNC, otrzymali obietnicę, iż ich inwestycje „już nigdy nie będą bezwartościowe”.

Dostawcom płynności Kyber zaoferowano z kolei 50-procentową rekompensatę za straty poniesione od czasu ataku podczas ich działalności na rynku. „Dyrektor” dał zarządowi firmy czas do 10 grudnia na zaakceptowanie bądź odrzucenie oferty. Twierdzi on, iż pod jego kierownictwem Kyber ewoluuje z „7. najpopularniejszej DEX” w „całkowicie nowy projekt kryptograficzny”.

Zobacz także: Krypto rodzi młodych milionerów. Ujawniono listę najbogatszych z nich

Konsekwencje i warunki hakerskiego ultimatum

Jeden z najdłużej działających protokołów DeFi, po raz pierwszy zhakowano 22 listopada. Od tego czasu haker wielokrotnie drwił z kierownictwa przez wiadomości na łańcuchu bloków. Chociaż Kyber odzyskał część strat od operatorów botów, jego całkowita wartość zablokowana (TVL) wynosi w tej chwili tylko 7,6 miliona dolarów, w porównaniu do 86 milionów przed atakiem.

Kyber Network jest protokołem, który umożliwia wymianę i konwersję aktywów cyfrowych oraz kryptowalut bez pośrednika. Protokół ten opiera się na blockchainie Ethereum, ale może być zintegrowany z innymi blockchainami opartymi na inteligentnych kontraktach. Może być wykorzystywany przez zdecentralizowane aplikacje (dApps), portfele kryptowalutowe oraz platformy finansów zdecentralizowanych (DeFi)​​​​. Działa również jako narzędzie, które umożliwia natychmiastową wymianę tokenów bez konieczności korzystania z giełd.

Może Cię również zainteresować:

Idź do oryginalnego materiału