Holender Luke Patrick Hoogmoed jest młodym podróżnikiem promującym w mediach społecznościowych budżetowe zwiedzanie Europy. Wskazówki i relacje dotyczące swoich podróży zamieszcza m.in. na Instagramie. Znalazło się tam kilka postów dotyczących Polski. Hoogmoed był w naszym kraju kilkakrotnie. Odwiedził m.in. Warszawę, która w jego opinii przypomina jego rodzimy Rotterdam, Gdańsk, Częstochowę, Katowice oraz Wrocław. Stolica Dolnego Śląska podbiła jego serce. "Wrocław jest dla mnie prawdopodobnie najbardziej romantycznym miastem w Europie" - stwierdził w jednym z wpisów turysta, zastanawiając się "dlaczego tak doskonałe miejsce, jest tak mało znane". Katowice i Częstochowę uznał natomiast za nudne, ale docenił katowicki Nikiszowiec. Reklama
Przeczytaj także: Kolejna nacja pokochała Zakopane. Szturmują sklepy i wykupują wszystko
Turysta z Holandii wypunktował, co zdziwiło go w Polsce
W jednym z nowszych postów Hoogmoed postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi podróży po Polsce. Wpis zatytułował: "Największe kulturowe wstrząsy dla człowieka Zachodu w Polsce". Następnie wymienił w punktach, co go zdziwiło. Na pierwszym miejscu znalazły się krzesła zostawiane na noc w ogródkach restauracyjnych. "Polska jest tak bezpieczna, iż mogą to robić. Nikt ich nie ukradnie ani nie zniszczy" - skomentował Holender.
"Ulice są super czyste. Nikt nie śmieci w Polsce, przynajmniej według mojej wiedzy. Szczególnie w Warszawie można jeść z ulic" - stwierdził w drugim punkcie. "Wszystko jest zamknięte w niedzielę. Polska jest krajem chrześcijańskim, więc nie spodziewaj się, iż będziesz mógł robić zakupy w niedzielę. Chyba tylko Żabki są otwarte..." - napisał w kolejnym turysta.
"Żabka co 10 metrów" i imieniny
"Żabka co 10 metrów. Polska wersja 7/11 (amerykańska sieć mini delikatesów - przyp. red.), jak sądzę" - czytamy w piątym punkcie. Hoogmoed polecił również swoim obserwatorom, by będąc w Żabce, spróbowali hot-dogów.
Holender zauważył także, iż w Polsce huczniej obchodzi się imieniny od urodzin. "Zazwyczaj urodziny są obchodzone bardziej kameralnie, podczas gdy imieniny są bardziej uroczyste" - stwierdził. W szóstym punkcie wyznał, iż polski jest dla niego kompletnie niezrozumiały, a podczas swoich podróży nauczył się tylko: "proszę", "dziękuję", "dzień dobry" i "jednego hot-doga". Listę zamyka punkt dotyczący polskiej dumy. "Polacy są bardzo dumni ze swojego kraju. To coś, czego możemy się uczyć na Zachodzie" - zakończył Holender.