Hossa na Bitcoinie, a wieloryby inwestują w altcoiny. Które tokeny warto mieć na uwadze?

8 miesięcy temu

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Bitcoin przebił już 60 000 USD, natomiast hossę obserwujemy nie tylko na cyfrowym złocie, jak określa się BTC. Na wartości zyskuje większość kryptowalut, a liczne wieloryby są mocno zaangażowane w altcoiny. Jak wskazuje jedna z platform do śledzenia danych łańcuchowych, w ostatnim czasie dużą popularność budzą między innymi Shiba Inu i Pepe Coin. Oczywiście inwestowanie w fazie silnych wzrostów jest ryzykowne. Dlatego zakładając dobry czas dla kryptowalut, warto rozejrzeć się za tańszymi projektami, które wciąż nie zostały dostrzeżone przez dużą część rynku. Przyglądamy się Bitcoin Minetrix, eTukTuk i Meme Kombat.

Fot. materiały partnera

Wrapped Bitcoin z napływem blisko 10 000 000 USD w 24 godziny

Wiele wskazuje na to, iż niebawem Bitcoin ustanowi nowe ATH. W ostatnim czasie najpopularniejsza najbardziej użyteczna i najdroższa kryptowaluta przebiła poziom 60 000 USD. Jednak hossa nie powinna się skończyć i Bitcoin w najbliższych miesiącach może przebić wartość 68 744 USD, a więc ATH z końca listopada 2021 roku.

Jednak widoczna hossa dotyczy nie tylko Bitcoina, ale także innych kryptowalut – altcoinów i memecoinów. Wykorzystują to wieloryby inwestujące w mniej znane tokeny. Potwierdza to platforma Nansen do śledzenia danych łańcuchowych. Otóż pod koniec lutego tylko w 24 godziny wybrane waluty zyskały choćby kilka milionów USD. Na przykład Wrapped Bitcoin w 24 godziny między 27 a 28 lutego zyskał ponad 9 700 000 USD. Wyraźne zainteresowanie budziły też tokeny Shiba Inu (ponad 4 500 000 USD) czy Pepe (ponad 1 500 000 USD).

Przełożyło się to na silne wzrosty tych tokenów. Natomiast podłączanie się pod inwestycję w tak dynamicznym trendzie wzrostowym jest mocno ryzykowne. Zwłaszcza iż mamy do czynienia z altcoinami, a więc aktywami z natury spekulacyjnymi, dla których dynamiczne wzrosty i nagłe spadki są naturalne. Dlatego bezpieczniej rozejrzeć się za tokenami, które wciąż są wycenione poniżej swojej wartości rynkowej, a najlepiej mające przed sobą giełdowy debiut. Dobre perspektywy dla wzrostu mają na przykład Bitcoin Minetrix, Meme Kombat czy eTukTuk.

Bitcoin Minetrix ($BTCMTX) – platforma do kopania BTC w chmurze

Nie ulega wątpliwości, iż inwestorzy marzący o ogromnych zyskach na kryptowalutach, odwołują się do Bitcoina. w tej chwili trudno sobie wyobrazić, aby jakaś waluta cyfrowa powtórzyła wynik BTC. Tymczasem inwestowanie w Bitcoina jest trudne ze względu na wysokie ceny. Oczywiście w BTC można zainwestować mniejsze kwoty, ale przy tak wysokiej wartości nie można spodziewać się zysków idących w tysiące procent.

Zwykły inwestor nie może też zarobić na kopaniu Bitcoinów, ponieważ wiąże się to z ogromnym kosztem poniesionym na sprzęt i ceny energii. Chyba iż skorzysta z platformy Bitcoin Minetrix i tokenów $BTCMTX. Platforma przywraca kopanie Bitcoinów na pole decentralizacji, bez potrzeby korzystania z drogiego sprzętu.

Fot. materiały partnera

Kup $BTCMTX

Platforma korzysta z formuły Stake-to-Mine. Inwestorzy stakują zakupione tokeny, aby w zamian otrzymywać kredyty górnicze umożliwiające zakup dostępu do mocy obliczeniowej potrzebnej do wydobywania Bitcoinów w chmurze. Cały proces jest bezpieczny, przejrzysty i intuicyjny. Oczywiście jest to tylko jedna z form zarabiania na tokenach $BTCMTX. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż wraz z popularnością platformy i coraz wyższej ceny Bitcoina, także tokeny $BTCMTX będą zyskiwać na wartości. Aktualnie jeden token $BTCMTX kosztuje zaledwie 0,0138 USD.

eTukTuk ($TUK) – elektryczne riksze wpisujące się w trend elektromobilności

Projekt eTukTuk może zainteresować zwłaszcza osoby, które poczuwają się do odpowiedzialności za zdrowe środowisko naturalne i wierzą w sens inwestowania w zieloną energię elektryczną. Projekt skupia się na propagowaniu pojazdów elektrycznych w państwach słabiej rozwiniętych (np. Indie). W zastępstwie riksz spalinowych miałyby się tam pojawić pojazdy z silnikami elektrycznymi i akumulatorami.

Biorąc pod uwagę cykl produkowania baterii elektrycznych oraz wytwarzanie energii do zasilania akumulatorów (np. prąd z elektrowni węglowych), często nie jest to energia tak czysta, jak się wielu wydaje. Jednak już przy oparciu systemu energetycznego o elektrownie atomowe, może wyglądać to obiecująco. Na pewno niepodważalnym faktem jest, iż mamy w tej chwili do czynienia ze światowym trendem ku elektromobilności i zielonej transformacji. To natomiast szansa dla „zielonych” tokenów. Zyskać na tym może również token $TUK.

Fot. materiały partnera

Kup eTukTuk

Token ma odgrywać istotną rolę w ekosystemie projektu, ponieważ będzie wykorzystywany do płatności za ładowanie elektrycznych riksz. Jesteśmy ciekawi, jak rozwinie się ten projekt. Na pewno inwestorzy zainteresowani tokenem powinni zainwestować w projekt na jak najwcześniejszym etapie. w tej chwili trwa przedsprzedaż, a więc ze względu na mniejsze ryzyko straty moment jest odpowiedni. Aktualnie twórcy zebrali już ponad 1 500 000 USD, a jeden token $TUK kosztuje 0,0275 USD.

Meme Kombat ($MK) – platforma do walki memów

Można zaryzykować stwierdzenie, iż Meme Kombat odniesie sukces po giełdowym debiucie. Wiele wskazuje na to, iż platforma będzie budzić zainteresowanie użytkowników. To połączenie memecoina z zakładami i grą bitewną. Ekosystem oferuje połączenie gier wideo ze zdecentralizowanymi finansami (GameFi). Platforma pozwala bowiem obstawiać walki postaci memów. W 1. sezonie twórcy przygotowali jedenaście postaci: Baby Doge, Pepe, Kishu, Milady, Floki, Sponge, Doge, Mong, Pepe 2, Wojak i Shiba.

Użytkownik może obstawiać wyniki bitew pomiędzy postaciami memowymi. Pojawią się też starcia z dużymi nagrodami dla zwycięzców. Jednak zarabiać można także na stakingu. Aktualna roczna stopa zwrotu (APY) jest szacowana na 93%. W ten sposób można uzyskać dochód pasywny – wystarczy kupić i zamrozić tokeny.

Fot. materiały partnera

Kup $MK

Token $MK kosztuje w tej chwili zaledwie 0,279 USD. Wydaje się, iż taka cena nie utrzyma się zbyt długo. Niebawem przewidziano bowiem debiut giełdowy, a wówczas cena powinna być wyższa. Debiut jest zaplanowany na wtorek, 5 marca 2024 roku, na godzinę 18:00 czasu polskiego.

Jak inwestować w altcoiny?

Ostatnie tygodnie wyraźnie pokazują, iż hossa na kryptowalutach pozwala zarobić nie tylko na najpopularniejszych aktywach cyfrowych. Dobrym wyborem mogą być również altcoiny i memecoiny o mniejszej kapitalizacji. Oczywiście trzeba pamiętać, iż może to być miecz obosieczny, a oprócz nagłych wzrostów realne są też duże i szybkie spadki.

Dlatego najważniejsze znaczenie ma analiza aktywów. Mocno ryzykowne jest też inwestowanie po dużych i nagłych wzrostach, jakie mają miejsce w ostatnim czasie. Lepiej poczekać na korektę lub poszukać innych aktywów z potencjałem do wzrostu.

Definicję altcoinów mających potencjał do wzrostu spełniają Bitcoin Minetrix ($BTCMTX), Meme Kombat ($MK) oraz eTukTuk ($TUK). Istnieje spore prawdopodobieństwo, iż wszystkie trzy tokeny mają przed sobą dobre miesiące po publicznym debiucie, a w tej chwili wciąż znajdują się w fazie przedsprzedaży. Zwłaszcza w dobrym okresie, jaki prognozują dla altcoinów i memecoinów branżowi eksperci. Na fali popularności o prognozy dla walut memowych poproszono choćby ChatGPT. Inwestycja na wczesnym etapie jest także mniej ryzykowna, natomiast przez cały czas należy dobrze zdywersyfikować swój portfel kryptowalutowy.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Idź do oryginalnego materiału