Humanistyczny modernizm: Letni program dla młodzieży i studentów | 1-4 lipca Warszawa

niaiu.pl 2 tygodni temu

Zapraszamy młodzież i młodych dorosłych (18–25 lat) do udziału w programie warsztatowym poświęconym humanistycznemu podejściu do projektowania środowiska zbudowanego.

Wspólnie zastanowimy się, jak przestrzeń może odpowiadać na realne potrzeby człowieka – sprzyjać relacjom, dawać poczucie bezpieczeństwa, być dostępna, estetyczna, zakorzeniona w lokalnym kontekście i zintegrowana z elementami przyrody, wspierająca dobrostan i jakość życia w mieście. Celem warsztatów jest uwrażliwienie uczestników na wartości, które powinny kształtować przestrzeń wspólną. Efektem pracy warsztatowej będzie projekt symbolicznej instalacji przestrzennej.

Program towarzyszy wystawie Humanistyczny modernizm. Maciej i Stanisława Nowiccy, prezentującej dorobek dwojga architektów, którzy poprzez swoją działalność dydaktyczną i projektową kształtowali kolejne pokolenia twórców, podkreślając, iż architektura to nie tylko forma i funkcja, ale przede wszystkim odpowiedzialność za człowieka i jego otoczenie.

Warsztaty skierowane są do młodych osób, które interesują się architekturą, urbanistyką i projektowaniem przestrzeni; studiujących lub planujących studiować kierunki artystyczne, humanistyczne, społeczne, a także projektowe; chcących mieć wpływ na jakość życia w swoim mieście i okolicy.

Podczas programu uczestnicy zyskają m.in. umiejętność rozpoznawania potrzeb użytkowników przestrzeni, doświadczenie interdyscyplinarnej pracy projektowej, zaznajomienie z koncepcją architektury humanistycznej.

W programie: oprowadzanie po wystawie, warsztaty projektowe i spacer miejski.

  • 1.07 (wtorek), godz. 11:00-15:00, Moduł I: Wprowadzenie i oprowadzanie po wystawie, ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury,
  • 2.07 (środa), godz. 11:00-15:00, Moduł II: Od wartości do formy, ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury,
  • 3.07 (czwartek), godz. 11:00-15:00, Moduł III: Przekaz i prototyp, ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury,
  • 4.07 (piątek), godz. 11:00-15:00, Spacer miejski, Pasaż „Wiecha”, Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania Warszawskiego.

Opracowanie programu: Karolina Scheibe-Skorczyk (NIAiU).
Wsparcie merytoryczne i edukacyjne: Marta Baranowska (NIAiU), Natalia Cichoń (ZODIAK), Wioletta Januszko (ZODIAK).
Uczestnicy otrzymają szczegółowy plan programu. Udział w programie jest bezpłatny.
Obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy są otwarte do 29 czerwca 2025 roku lub do wyczerpania miejsc.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Zgłoszenie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu.

Przesłanie formularza nie jest równoznaczne z potwierdzeniem udziału. W ciągu trzech dni roboczych od przesłania zgłoszenia, skontaktujemy się w formie mailowej. Decyduje kolejność zgłoszeń. Prowadzimy listę główną i listę rezerwową.

Idź do oryginalnego materiału