Ich sardynkami zajadała się cała Polska. Teraz spożywczego giganta przejmują Niemcy

1 tydzień temu
Potężny niemiecki producent zaczyna coraz mocniej rozpychać się na naszym rynku. Na początku tylko sprzedawał swoje produkty, aby teraz przejąć znaną, polską markę. Zgodę na przeprowadzenie procedury wydał UOKiK.


Na polskim rynku spożywczym następują duże zmiany. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie znanego, polskiego producenta. To jedna z największych decyzji tego rodzaju w ostatnich latach.

UOKiK podjął decyzję po wniosku złożonym w marcu 2023 roku. Wtedy właśnie Lisner przejął kontrolę nad Greenwich Investments i nabył część własności należących do Koral.

Lisner przejmuje główne aktywa produkcyjne


Departament komunikacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przekazał informację o decyzji PAP. Publikację wydał także Lisner. Zakomunikował, iż dzięki decyzji UOKiK będzie możliwa akwizycja części biznesu Grupy Graal.

Transakcja dotyczy aktywów produkcyjnych, związanych z kategoriami, takimi jak:


konserwy rybne,

dania gotowe,

marynaty.


Zgodnie z informacjami, które przekazał portalspozywczy.pl, reszta działalności Grupy Graal, dotycząca ryb świeżych, wędzonych i mrożonych, które produkowane są w firmie Koral pod marką Superfish, wciąż będzie własnością dotychczasowych udziałowców.

UOKiK wydał zgodę na "przejęcie dekady"


To właśnie internetowe strony branżowe określiły wydanie zgody przez UOKiK i otworzenie Lisnerowi drogi do Grupy Graal "Przejęciem dekady w branży rybnej". Sama Grupa Graal, w której skład wchodzi Graal i Koral, zatrudnia ponad 2,2 tys. osób.

Grupa Graal w tej chwili eksportuje produkty do 38 państw w Europie, Ameryce Północnej, Azji, Afryce oraz Australii. W 2022 roku zanotowała sprzedaż o wartości 1,6 mld zł. Natomiast Lisner jest częścią grupy kapitałowej kontrolowanej przez Unternehmensgruppe Theo Müller z siedzibą w Luksemburgu.

Idź do oryginalnego materiału