Jak powstaje światło i gdzie iść na fajne warsztaty? – MAGAZIF NEWS #53

magazif.com 1 miesiąc temu

W tym odcinku zaglądamy w okolice Krakowa – do fabryki polskiej marki LABRA, w której powstają projekty oświetleniowe poddawane testom. Marka produkuje na bieżąco, stawiając na zrównoważoną produkcję, zresztą: posłuchajcie sami!

Reklama
https://www.youtube.com/shorts/mRiNPlQaAnQ

W kilka dni później odwiedziliśmy nowe miejsce w Warszawie, które zadba o Wasz well-being. Wraz z powrotem popularności rękodzielniczych form, na Jagiellońskiej otworzono miejsce, w którym odkryjecie świat ceramiki! Możecie to zrobić indywidualnie lub na warsztatach (organizowanych tu tak dla małych, jak i ciut większych). Są więc i koła do toczenia, a także możliwość własnego zdobienia wypalonych już talerzyków. Za wyposażenie tego miejsca odpowiadało Decoroom.

Reklama

Na koniec: premiera biżuterii ORSKA. W nowej kolekcji pod nazwą Kembali znalazła się ta srebrna i pozłacana z kontrastującymi, czarnymi i białymi, rzeźbionymi kwiatami. Biały kwiat lotosu jest znakiem niewinności, hibiskus jest symbolem odwagi, natomiast chryzantemy w krajach Azji są utożsamiane z euforią i długim życiem. manualnie rzeźbiona biżuteria wykonana została przez lokalnych mistrzów w przekazywanej z pokolenia na pokolenie technice i tradycyjnych materiałach. Każdy element powstawał od kilku do kilkunastu godzin. Z okolic Ubud komponenty trafiły na jubilerski stół ORSKA, gdzie oprawione zostały formy przypominające węża. W kulturze balijskiej ode, czyli wąż, jest pozytywnym symbolem o bogatym znaczeniu. To dlatego stał się przewodnim motywem całej kolekcji – precyzyjnie odwzorowane wężowe łuski oplatają czarne i białe rzeźby kwiatów, spowijają palce pod postacią szerokich pierścionków, otaczają nadgarstki oraz dekolty w formie zdobnych łańcuchów tworzących bransoletki i naszyjniki. Symbol węża zachęca by odrzucić to, co nam nie służy i zrobić miejsce na nowe.

Idź do oryginalnego materiału