Jakościowe nowe historie – biuro w stoczni

magazif.com 3 tygodni temu
Zdjęcie: Jakościowe nowe historie


Budynek Dyrekcji jest jednym najstarszych budynków na terenie Stoczni Cesarskiej, którego historia sięga 1878 roku. Był świadkiem wielu wydarzeń historycznych, m.in. strajków stoczniowców protestujących pod jego drzwiami w imię swoich praw i wartości. Po trwającym 18 miesięcy remoncie (od marca 2018 do września 2020 roku) budynek Dyrekcji odzyskał należyty blask, powitał nowych najemców i został w pełni skomercjalizowany. Pomimo trwającej wówczas pandemii budynek po remoncie cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze strony najemców, iż zmuszeni byliśmy przekształcić kilka sal konferencyjnych i salę bankietową w regularną przestrzeń biurowąmówi Agnieszka Braun, Leasing Manager w Stocznia Cesarska Development. Bardzo gwałtownie po ponownym otwarciu budynku we wrześniu 2020 roku, w czasie głębokiej pandemii, gdzie w innych biurowcach najemcy rozważali zmniejszanie powierzchni, nam udało się skomercjalizować budynek – dodaje Agnieszka Braun. Remont budynku Dyrekcji zyskał wiele pozytywnych recenzji środowiska nieruchomości. Został wyróżniony w konkursie Narodowego Instytutu Dziedzictwa Zabytek Zadbany 2021 oraz otrzymał nagrodę European Property Award 2021 w kategorii Office Architecture. Ponadto budynek otrzymał nominację w konkursie na Najlepszą Gdańską Realizację Architektoniczną 2020-2021 r.

Reklama

Zabytkowe budynki mają swoją specyfikę. Zdecydowanie nie są standardowymi przestrzeniami biurowymi. Z dumą możemy podkreślić, iż nasz obiekt przyciąga bardzo świadomych Najemców, poszukujących unikalnej przestrzeni z charakterem – podkreśla Agnieszka Braun. Do największych najemców budynku należą m.in. takie firmy, jak Seatech Engineering, YETIZ Interactive, BST Brokers, ICETEK, Interreg South Baltic, Generalny Konsulat Węgier, Grupa Morizon Gratka, Spring Production i Interlogic Poland.

Reklama

W drugiej połowie marca swoje biuro w Budynku Dyrekcji otworzyła jedna z najbardziej rozpoznawalnych pracowni projektowania wnętrz – Sikora Wnętrza. To renomowane biuro projektowe, które w ostatnim czasie zyskało uznanie dzięki licznie realizowanym spektakularnym projektom, jak np. projekt nowego studia najpopularniejszego programu śniadaniowego „Dzień Dobry TVN”. w tej chwili pracownia realizuje kolejne prestiżowe projekty, m.in. wnętrza w Sejmie i Senacie RP. Pracownia Sikora Wnętrza powstała 10 lat temu i w tym czasie zrealizowała ponad 200 projektów w całym kraju i za jego granicami. Najdalszy projekt zrealizowany został na Karaibach, a ich najnowszy projekt to wnętrza własnego biura w budynku Dyrekcji.

Nowy najemca podkreśla, iż wybór lokalizacji był nieprzypadkowy i wiąże z rewitalizowanym terenem Stoczni Cesarskiej przyszłość swojej firmy. – Od lat przyglądam się planom i poczynaniom Stoczni Cesarskiej. Wybór budynku Dyrekcji jako miejsca naszej nowej siedziby nie był przypadkowy. Wyróżnia się on na tle innych powierzchni biurowych. Został odrestaurowany w sposób bardzo pietystyczny. Do tego fantastyczna historia i plany, w które bardzo wierzę. Z terenem wiążę przyszłość naszej pracowni, najważniejsze jest dla nas bycie w miejscu, w którym bije nowe serce inwestycyjne Gdańskamówi Jan Sikora, właściciel Sikora Wnętrza.

Wystrój i wnętrze nowej pracowni czerpią z dziedzictwa stoczni. Znalazło się w nim miejsce na stara szafę magazynową, przemysłowe regały czy model statku wykonany z klocków Lego. Są też inne wyjątkowe detale takie jak Riksza z Mumbaju czy trzy i półmetrowy stół wykonywany w lokalnej stolarni. Całość osadzona w klasycyzującym nastroju wnętrz Budynku Dyrekcji.

Fot.: Dawid Linkowski;
oprac. na podst.: mat. prasowe Sikora Wnętrza

Idź do oryginalnego materiału