Według zapowiedzi samorządu regionalnego niedługo pociągi pasażerskie wrócą na nieczynną od lat trasę przez Sierakowice. Wznowienie ruchu poprzedzi gruntowna modernizacja linii, która będzie miała znaczenie także w kontekście obsługi planowanej elektrowni
jądrowej. Rozpoczęły się prace ziemne, które skupiają się na razie na rozbiórce elementów dawnej zdegradowanej infrastruktury torowej. Kartuzy – Lębork: Rozpoczęła się rozbiórka poprzedzająca modernizację