Standardowa paleta o wymiarach 120 x 80 cm (określana również mianem europalety) to jeden z najpopularniejszych nośników towarów, który jest wykorzystywany zarówno przy transporcie, jak i samym procesie składowania. W tym celu najlepiej sprawdzają się regały paletowe, zapewniające ogrom możliwości w zakresie przystosowania ich parametrów do bieżących potrzeb odbiorców. Które branże zyskają najwięcej, decydując się na inwestycję w regały paletowe? Zapraszamy do lektury.
Regały paletowe w branży spożywczej
Regały paletowe to nieodłączny element wyposażenia m.in. hurtowni spożywczych oraz zakładów zajmujących się produkcją żywności. Obiekty te chętnie wdrażają regały paletowe przepływowe bądź typu Drive-in, które pozwalają wydać z magazynu całą partię danego produktu. Jest to możliwe dzięki tzw. składowaniu blokowemu, czyli układaniu palet jedna na drugą.
Wysokiej jakości regały paletowe doskonale sprawdzają się również w rozmaitych zakładach przetwórczych. Warto podkreślić jednak, iż przedsiębiorstwa działające w tym segmencie powinny zainwestować w konstrukcje, które zostały zabezpieczone przed szkodliwym wpływem wydobywających się z przetworzonych produktów soli i kwasów.
Branża higieniczna a regały paletowe
Jednym z przykładów, które najlepiej obrazują ogrom możliwości regałów paletowych, są konstrukcje dla branży higienicznej. Wiele ze składowanych przez nie produktów cechuje się niewielką masą przy stosunkowo dużej objętości (np. papier toaletowy oraz ręczniki papierowe), wymagając odpowiednio dużego rozstawu poszczególnych poziomów.
Wysokość palet z produktami higienicznymi nierzadko przekraczają 2 metry, a do ich składowania wykorzystuje się zarówno standardowe regały paletowe, jak i półautomatyczne konstrukcje typu Shuttle bądź instalacje Drive-in, wykorzystując do tego celu wspomniane już składowanie blokowe.
Regały paletowe w produkcji mebli
W przypadku konstrukcji tworzonych dla przedsiębiorców z branży meblarskiej, zaprojektowane regały paletowe są zwykle zauważalnie głębsze – rozwiązanie to pozwala składować w nich. m.in. materace czy płyty MDF.
Ponieważ branża meblarska operuje na produktach o zróżnicowanych wymiarach, firmy te często decydują się na montaż poziomów wypełnionych kratami, siatką bądź poprzeczkami. Rozwiązanie to ułatwia przechowanie jednostek o odmiennych gabarytach i pozwala dostosować regały paletowe do aktualnego zapotrzebowania.
Regały paletowe w branży meblowej | źródło: nedcon.pl
Postaw na regały paletowe od sprawdzonego dostawcy
Chcesz upewnić się, iż wybrane regały paletowe będą cechować się zarówno najwyższa jakością wykonania, jak i możliwością swobodnej konfiguracji, zgodnie z bieżącymi potrzebami Twojego przedsiębiorstwa? Już dziś skonsultuj się z opiekunami inwestycji marki Nedcon Silesia – ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w projektach dla największych marek z sektora spożywczego, e-commerce, automotive, odzieżowej czy przemysłu farmaceutycznego.
Odkryj możliwości, jakie zapewniają nowoczesne regały paletowe i podnieś wydajność swojego zespołu, podnosząc komfort codziennej pracy.