Bitcoin zmierza w kierunku 18000$?
Bitcoin (BTC) w ostatnich dniach, od 21 listopada, notuje coraz wyższe szczyty. 21 listopada cena odnotowała wartość w okolicach 15500$, co jest najniższą wartością podczas obecnej bessy. Bitcoin bardzo często reaguje na poziomy Fibonacciego, a głównie 0.618 – i przy ewentualnej korekcie, przy tej wartości można wyszukiwać kolejnego dalszego odbicia wzrostowego w kierunku 18000$. Potencjalną wartością odbicia są okolice 16500$.
Maksymalnym zasięgiem wzrostowym na ten moment wydaje się być poziom w rejonach 18500$, czyli miejsce, które było wielokrotnie bronione od czerwca do listopada tego roku. Teraz ten poziom będzie traktowany jako opór.
Ethereum zanotuje 1400$ po raz kolejny?
Ethereum (ETH) przy analizie mierzeń Fibonacciego może zanotować najpierw korektę do okolic 1220$ lub 1160$ – i z tych wartości odbić choćby w kierunku 1400$.
Należy pamiętać jednak o tym, iż w dłuższej perspektywie rynek nie zakończył jeszcze bessy i cały czas prawdopodobne jest odwiedzenie niższych poziomów – jednak krótkoterminowo cena ETH może zanotować wzrost. Okolice 1200$ są również strefa popytową na wykresie dniowym, co potwierdza prawdopodobieństwo odbicia się od tego poziomu.
BNB wraca do linii wsparcia
Binance Coin (BNB) na wykresie dniowym zrealizował zapowiadaną prognozę i odbił się od 1.618 mierzenia Fibonacciego – notując potężny spadek w pierwszej połowie listopada.
Przy kolejnym mierzeniu i obecnej korekcie wydaje się bardzo prawdopodobne przetestowanie po raz kolejny linii wsparcia na poziomie 260$. Podczas ewentualnej większej wyprzedaży, kolejne poziomy są stosunkowo niedaleko, gdyż linie wsparcia wyznaczone są w okolicach 245$ i dalej – 215$.
Jaki jest w tej chwili sentyment na rynku kryptowalut?
Dzisiaj indeks Fear & Greed pokazuje liczbę 26 – strach. Wydaje się, iż pozostało potencjał na kolejny większy spadek, aby wywołać jeszcze większy, ekstremalny strach na rynku.
Po co sprawdzać ten indeks?
Należy pamiętać, iż zachowanie rynku kryptowalut jest bardzo emocjonalne. Ludzie stają się chciwi, gdy rynek rośnie, co skutkuje FOMO (Fear of missing out) – strach przed przegapieniem dobrej okazji. Ponadto ludzie często sprzedają swoje monety w irracjonalnej reakcji na widok czerwonych liczb.
Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.
Może Cię zainteresuje: NEAR dostaje fundusz o wartości 10 mln dolarów. Kolejny interesujący projekt?