Kolejny sektor coraz chętniej korzysta z kryptowalut. „Rynek stał się zbyt duży, żeby go ignorować”

9 miesięcy temu

Choć większość społeczeństw wciąż patrzy nieprzychylnym okiem na kryptowaluty, to powoli coraz więcej branż się do nich przekonuje. Takim sektorem są np. organizacje pozarządowe. Jak wynika z raportu rocznego organizacji charytatywnej The Giving Block, adopcja kryptowalut w przestrzeni charytatywnej gwałtownie rośnie. Według badań 56% ze 100 największych organizacji charytatywnych w Stanach Zjednoczonych przyjmuje w tej chwili darowizny w postaci kryptowalut. Co więcej, sektor coraz chętniej otwiera się na kryptowaluty.

Sektor NGO coraz bardziej otwarty na kryptowaluty

Kilka miesięcy temu jeden z polityków amerykańskich ogłosił, iż będzie zbierać darowizny w kryptowalutach na swoją kampanię wyborczą. Polityk, jako osoba ciesząca się niskim zaufaniem społecznym, raczej nie spowoduje wzrostu akceptacji dla kryptowalut. Jednak organizacji reprezentujące sektor NGO mają na to spore szanse.

Według rocznego raportu The Giving Block 56% ze 100 największych organizacji charytatywnych w Stanach Zjednoczonych przyjmuje w tej chwili darowizny w postaci kryptowalut. To znaczny postęp w porównaniu do 2018 r. Jak możemy przeczytać w raporcie: Kiedy uruchomiliśmy The Giving Block w 2018 roku, musieliśmy praktycznie wyważyć drzwi, aby organizacje non-profit porozmawiały z nami o Bitcoinie.

Alexe Wilsone, w rozmowie z „cointelegraph”, ocenił, iż w przyszłości organizacje charytatywne będą jeszcze chętniej przyjmować kryptowaluty w ramach darowizn. Jak stwierdził: przez cały czas obserwujemy coraz większe zainteresowanie organizacji non-profit przyjmujących darowizny w postaci kryptowalut. Rynek stał się zbyt duży, aby go ignorować.

Kryptowaluty, które pomagają

Choć w mediach mówi się bardzo mało, albo wcale, o zbiórkach charytatywnych zasilanych przez kryptowaluty, to można wymienić sporo przykładów takich przedsięwzięć. Darczyńcy kryptowalut pomogli wspierając pomoc humanitarną dla 730 000 dzieci po tym jak USA opuściły Afganistan, a kraju zapanował chaos.

Po trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji w 2023 r. darowizny w postaci kryptowalut pomogły w sfinansowaniu urządzeń sanitarnych, które dotarły łącznie do 2,6 miliona poszkodowanych ludzi. W Ugandzie organizacja Save the Children, we współpracy z World of Women, zebrała 100 000 dolarów w kryptowalutach. Zebrane środki przeznaczono na zaspokajanie potrzeb edukacyjnych 115 000 dzieci i młodzieży.

Mimo iż darowizny na cele charytatywne w postaci kryptowalut stają się coraz bardziej powszechne, to istnieją pewne bariery dla tego rozwoju. Przede wszystkim media głównego nurtu nie zawsze są życzliwe dla branży blockchain. Choć raport pokazuje, iż zmiany są pozytywne, to wciąż wiele NGO obawia się skojarzeń z branżą.

Idź do oryginalnego materiału