Poważna awaria systemu GSM-R spowodowała we wtorkowy wieczór wstrzymanie ruchu na całej sieci kolejowej w Niemczech. Pociągi musiały stanąć na kilka godzin ze względów bezpieczeństwa. I chociaż w nocy udało się przywrócić działanie cyfrowego systemu łączności, pojawiają się pytania dotyczące przyczyn oraz tego, jakie wnioski może wyciągnąć Polska.