Konkurs Instytutu Finansów Publicznych na najlepsze prace dyplomowe poświęcone tematyce finansów publicznych

7 miesięcy temu

Konkurs Instytutu Finansów Publicznych na najlepsze prace dyplomowe poświęcone tematyce finansów publicznych

Autor: FWG



5000 zł mogą zdobyć autorzy najlepszych prac: licencjackiej i magisterskiej, poświęconych finansom publicznym w konkursie ogłoszonym przez Instytut Finansów Publicznych. Konkurs jest inicjatywą w ramach Roku Edukacji Ekonomicznej ogłoszonego przez Senat RP. Fundacja Wolności Gospodarczej jest partnerem konkursu.


„Instytut Finansów Publicznych bardzo intensywnie działa na rzecz edukacji i popularyzacji wiedzy. W związku z tym aktywnie włączamy się – jako partner – w obchody Roku Edukacji Ekonomicznej, który w 2024 r. ogłosił Senat RP. Zgodnie z naszą misją, chcemy zainteresować studentów oraz szerzej społeczność akademicką tematyką finansów publicznych jako przedmiotem badań i kształcenia. Dlatego w Roku Edukacji Ekonomicznej ogłaszamy konkurs na najlepszą pracę licencjacką i najlepszą pracę magisterską na temat finansów publicznych. W obydwu kategoriach przewidujemy główną nagrodę wysokości 5 tys. zł” – mówi Prezes i główny ekonomista Instytutu Finansów Publicznych dr Sławomir Dudek.

Instytut Finansów Publicznych planuje organizować konkurs cyklicznie co roku. Patronat nad tegoroczną edycją konkursu objął Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Publicznych Senatu RP Senator Kazimierz Kleina.

Do udziału w konkursie można zgłaszać prace magisterskie i licencjackie złożone w uczelniach – obronione oraz te zaplanowane do obrony. Przyjmowanie prac konkursowych rozpocznie się 7 lutego i potrwa do 7 października. Regulamin i harmonogram konkursu oraz formularz zgłoszeniowy będą dostępne na stronie www.ifp.org.pl/konkurs

Rok Edukacji Ekonomicznej (REE) został ogłoszony przez Senat RP jako wyraz uznania dla poczynionych na przestrzeni ostatnich 100 lat wysiłków tysięcy osób i instytucji zaangażowanych w popularyzowanie i przekazywanie wiedzy w tym obszarze.

Jak wyjaśnił Senat RP w uchwale ustanawiającej REE, obchody zostały zainicjowane „w przeddzień 100. rocznicy wielkich reform gospodarczych Władysława Grabskiego, który podkreślał szczególną wagę wiedzy ekonomicznej młodego pokolenia dla budowania, rozwoju i utrwalania niepodległości Polski. Jego idee edukacyjne w tym zakresie wsparte zostały przez Janusza Korczaka, który wydał „Bankructwo małego Dżeka” – jedną z najważniejszych książek w zakresie praktycznej i powszechnej edukacji ekonomicznej jakie napisano w Polsce”.

W ramach obchodów REE różne instytucje i organizacje mogą przeprowadzać własne inicjatywy związane z edukacją ekonomiczną. Można je zgłaszać poprzez stronę: https://ree2024.pl. Tam również można wyszukać inicjatywę, w której chcemy wziąć udział.

Partnerem konkursu jest Fundacja Wolności Gospodarczej, której misją jest inwestowanie w najbardziej wartościowe inicjatywy na rzecz wolności gospodarczej i tworzenie przestrzeni współpracy i integracji zwolenników wolnego rynku.



ZOBACZ INNE AKTUALNOŚCI

  • „Mit przedsiębiorczego państwa”, McCloskey i Mingardi [Lektury FWG]>>
  • Nie unikniemy zaciskania pasa [Okiem Liberała]>>
  • „Egoistyczne powody, żeby mieć więcej dzieci” Bryana Caplana [Lektury FWG]>>

Idź do oryginalnego materiału