Daesung Private Equity, koreańska firma venture capital (o wysokim poziomie innowacyjności), ogłosiła uruchomienie funduszu metaverse o wartości 110 miliardów wonów (83,5 miliona dolarów). Fundusz, w którym będzie uczestniczyć państwo koreańskie reprezentowane przez Korea Venture Investment Corporation’s Korea Fund of Funds, ma na celu lokowanie inwestycji w wirtualną rzeczywistość (VR) i biznesy związane z technologiami cyfrowymi.
Daesung Private Equity uruchamia fundusz Metaverse
Koreańska firma, ogłosiła 30 listopada uruchomienie funduszu skoncentrowanego na metaverse, który miałby zainwestować 110 miliardów wonów (równowartość 83,5 miliona dolarów).
W „Metaverse Scale-Up Fund”, który według firmy na ten moment jest największym prywatnym funduszem koreańskim w tym sektorze, weźmie udział państwo koreańskie przy wsparciu koreańskiego funduszu funduszy Korea Venture Investment Corporation.
60 miliardów wonów (blisko 46 milionów dolarów) zostało również wstrzyknięte przez różne firmy konsorcjum Daesung, w tym Daesung Holdings, Daesung Energy i Daesung Clean Energy. Inne instytucje uczestniczące w funduszu to Industrial Bank of Korea i Shinhan Capital.
Firma, która ma za sobą inwestycje w prywatne firmy IT, bardzo pozytywnie ocenia przyszłość metaverse i tym ruchem stara się utwierdzić innych w swoim przekonaniu. Niedawno prezes Daesung Group, Younghoon David Kim, stwierdził:
Metaverse jest już uważany za przełom w całej branży, a nie tylko za nowo powstającą dziedzinę. Dzięki temu funduszowi Daesung Group utrzyma strategiczną pozycję lidera w rozwoju metaverse.Korea Południowa i metaverse
Rynek metaverse wydaje się być w Azji na podatnym gruncie, a niedawny raport Deloitte szacuje, iż branża może dodać 1,4 biliona dolarów do azjatyckiego PKB rocznie do 2035 roku. Daesung Private Equity chce mieć przewagę pierwszego gracza i dlatego jest to największy fundusz z 16 funduszy zarządzanych przez firmę, który posiada 407,6 miliardów wonów (312 milionów dolarów).
Państwo koreańskie również inwestuje fundusze w podobne projekty, ogłaszając w maju inwestycje w wysokości 177 milionów dolarów w ramach Digital New Deal, krajowego planu skoncentrowanego na technologii. W tamtym czasie Korea była jednym z pierwszych krajów, które zainwestowały bezpośrednio w firmy metaverse.
Ponadto w czerwcu Ministerstwo Nauki, Informacji i Technologii Komunikacji Korei Południowej rekrutowało firmy do udziału w projekcie tworzenia treści metaverse, ukierunkowanym na położenie podstaw pod strategię kraju w tej dziedzinie.