Korekta na WIG20, Kęty i Żabka wbrew rynkowi

2 dni temu

Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych przebiegała pod dyktando sprzedających. Po czwartkowym odbiciu inwestorzy ponownie przystąpili do realizacji zysków, a zdecydowana większość spółek z indeksu WIG20 zakończyła dzień na minusie. Na tle rynku pozytywnie wyróżniały się jedynie Grupa Kęty oraz Żabka.

Największym wygranym sesji była Grupa Kęty. Kurs akcji producenta wyrobów aluminiowych wzrósł o 3,45% do 1 228 zł, co było najlepszym wynikiem wśród spółek wchodzących w skład WIG20. Dobrze zaprezentowała się również Żabka, której akcje zyskały 2,05%, kończąc notowania na poziomie 26,94 zł.

Największą przecenę zanotowało Modivo. Kurs spółki spadł o 3,60% do 92,54 zł, oddając część mocnych wzrostów z poprzedniej sesji. Wyraźnie tracił również CD Projekt, którego akcje obniżyły się o 2,69% do 217,40 zł.

Pod presją pozostawały także spółki paliwowe i energetyczne. Orlen zakończył dzień spadkiem o 1,97% do 123,46 zł, PGE straciło 1,82% do 9,60 zł, a Tauron obniżył swoją wartość o 1,03%, kończąc sesję na poziomie 9,22 zł.

Słabiej zachowywały się również spółki handlowe i odzieżowe. Dino Polska oraz Pepco straciły po 1,09%, Allegro zakończyło dzień 1,01% pod kreską, natomiast LPP spadło o 0,76%.

W sektorze finansowym dominowały niewielkie spadki. Alior Bank stracił 0,97%, mBank 0,69%, PKO BP 0,56%, Pekao 0,52%, a PZU zakończyło sesję 0,67% niżej. Nieznacznie wzrósł jedynie Erste Bank (+0,19%), natomiast Kruk utrzymał się praktycznie na poziomie poprzedniego zamknięcia, zyskując symboliczne 0,02%.

Na minusie dzień zakończył również KGHM, którego akcje spadły o 0,53% do 327,75 zł. Skala przeceny była jednak znacznie mniejsza niż podczas wcześniejszych sesji, gdy spółka należała do liderów spadków.

Piątkowe notowania przyniosły schłodzenie nastrojów po czwartkowym odbiciu. Mimo wyraźnych wzrostów Grupy Kęty i Żabki, przewaga sprzedających była widoczna w większości sektorów, a inwestorzy kończyli tydzień z ostrożnym nastawieniem wobec największych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.

Idź do oryginalnego materiału