Krypto anon z 773,95 dolarów wyczarował ponad 436 000 USD w dwa tygodnie. Oto jego sekret

1 rok temu

Na rynku kryptowalut bardzo popularne są historie zarówno udanych strategii tradingowych jak i dróg „od pucybuta do milionera”. Dziś zagłębimy się w zdumiewającą podróż właściciela portfela kryptowalutowego, który zamienił skromną sumę (jak na ten sektor) 773,95 USD w ponad 180 000 USD w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Krypto anon walczył dzielnie, a jego sekret, jak się okazuje, tkwił w wytrwałości.

Krypto anon pudłuje aż do skutku

Historię pierwotnie przedstawił użytkownik Twittera o pseudonimie „dealer.eth„, który twierdzi, iż na portfel należący do naszego bohatera natrafił przeglądając tokeny na zdecentralizowanych giełdach (DEX). Jego adres to: 0x28b6c41752ce643553ab2e9ec26ebaf0d16d026f.

On June 28, this #crypto wallet was worth $773.95

In just 2 weeks, it skyrocketed to over $180k.

Here's how he made it 🧵 (and his recent buys) pic.twitter.com/lRzLQGcWJj

— dealer.eth (@dealerdefi) July 10, 2023

Właściciel portfela, określany tylko jako „degen” lub „szczęśliwy trader”, osiągnął gigantyczną stopę zwrotu z inwestycji (ROI) rzędu kilkudziesięciu tysięcy procent w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Jak się okazuje, dokonał tego dzięki wyjątkowo ryzykownym kryptowalutom: mem-coinom.

Podróż inwestycyjna właściciela portfela 0x28b6c41752ce643553ab2e9ec26ebaf0d16d026f rozpoczęła się od parania się mem-coinami, ale bez spektakularnych sukcesów. Koniec wielkiej przygody anonka wydawał się bliski, jednak 28 czerwca wszystko się zmieniło wraz z zakupem tokenu $PEPE 2.0. Token ten, według jego autorów, miał być swoistym następcą oryginalnego mem-tokena $PEPE wzorowanego na słynnej żabce Pepe the Frog. Spekulanci kupowali więc jego „następcę” widząc w nim podobny potencjał memiczny co pierwotna kryptowaluta. Czy słusznie? Jest to głupie i nieodpowiedzialne, ale najwyraźniej zadziałało. Tak prawdopodobnie myślał i nasz bohater.

Wróćmy jednak do tematu. Krypto anon dokonał zakupu ok. 200 miliardów (!) tokenów PEPE 2.0, co w połączeniu z późniejszymi ruchami cenowymi dało mu łączny zysk w wysokości około 130 738 USD, przy cenie zakupu około 3 545 USD. przez cały czas posiadał on na moment opublikowania wątku na Twitterze 30% pierwotnego stanu posiadania tej kryptowaluty.

Źródło: dealer.eth / Twitter

Chybił-trafił jako metoda na sukces

Po przeprowadzeniu ww. transakcji właściciel portfela kontynuował handel na tokenie $PEPE 2.0, kupując i sprzedając go stopniowo, czyli w ułamkach. Otrzymane Ethereum ($ETH) wykorzystał następnie do handlowania nowymi tokenami. Dodatkowo, często bawił się tokenem $REFUND, chociaż zyski z niego nie były aż tak znaczące.

W szczytowym momencie wartość portfela krypto anonka osiągnęła wartość 436 000 USD, głównie ze względu na posiadane tokeny PEPE 2.0. Obecna wartość portfela wynosi jednak tylko około 180 000 USD, jako iż dużą część swojej pozycji anon trzymał dalej pomimo nieuchronnych spadków.

Podsumowując, nasz bohater zastosował bardzo popularną na mem-coinach strategię „spray and pray”, czyli „celuj na ślepo i módl się by trafić”. Podobną strategię, choć bynajmniej nie na ślepo, stosują poważne fundusze inwestujące w start-upy. Wiedzą one bowiem z góry iż większość projektów które wspierają upadnie z hukiem, mają jednak nadzieję iż te, które przetrwają, wynagrodzą im straty z nawiązką.

Idź do oryginalnego materiału