Kryptowaluty Cream Finance wzrosły o 65%: czy to nowy gorący wybór?

biegowelove.pl 1 miesiąc temu
  • Wolumen obrotu CREAM wzrósł o 378,65% w ciągu 24 godzin i spowodował, iż cena osiągnęła prawie 75 dolarów.
  • Prawie wszyscy posiadacze kryptowalut to wieloryby, ale TVL firmy Cream Finance rozczarowuje.

CREAM, natywny token protokołu DeFi firmy Cream Finance, zaskoczył rynek kryptowalut, jego cena wzrosła o 65,25% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Wzrost ten nastąpił w czasie, gdy ceny większości kryptowalut albo spadały, albo umacniały się.

W momencie publikacji prasy cena CREAM wynosiła 72,25 USD, a kapitalizacja rynkowa wynosiła 133,40 mln USD. Jednak zasięg rynkowy Cream Finance wydaje się ograniczony, biorąc pod uwagę, iż kryptowaluty nie znajdują się na liście 100 najpopularniejszych walut.

Dla niezaznajomionych AMBCrypto wyjaśnia w tym artykule, na czym polega projekt.

Czym jest finansowanie Karim?

Karim Finance jest częścią Yearn.finance [YFI] system środowiskowy. Jednak Careem działa nie tylko jako protokół pożyczkowy dla osób fizycznych. Alternatywnie umożliwia także innym instytucjom i protokołom dostęp do płynności w swojej sieci.

Cream Finance to sieć typu open source, niewymagająca uprawnień, działająca dla użytkowników na blockchainie Binance Smart Chain, Ethereum, Polygon i Fantom.

Niewiele osób o tym wie, ale CREAM powstał po twardym podziale finansów złożonych [COMP] W 2020 r. W kryptowalutach hard fork to zmiana w protokole sieciowym blockchain.

Kiedy tak się stanie, poprzednie bloki, podobnie jak transakcje, staną się nieważne. Co więcej, użytkownicy i węzły dokonują aktualizacji do najnowszej wersji, aby zachować kompatybilność z aktualizacją.

Czasami hard fork przynosi nowy token. Czasami to się nie zdarza. W przypadku Cream Finance fork z 2020 r. doprowadził do rozwoju kryptowaluty CREAM.

Korzystając z CREAM, użytkownicy mogą udostępniać, pożyczać i pożyczać zasoby w sieci. Jednak token nie jest jedynym zasobem, którego można używać w sieci. Kryptowaluty takie jak COMP, ETH, YFI, niektóre monety typu stablecoin i kilka innych tokenów mogą wchodzić w interakcję z Cream Finance.

Ta „kombinacja” podnosi cenę

Na podstawie niedawnego wzrostu cen AMBCrypto zauważa, iż ​​Cream Finance nie ogłosił żadnych większych zmian. Jednak korzystając z danych IntoTheBlock, zauważyliśmy wzrost aktywności wielorybów.

Wieloryby mają większą ilość kryptowalut w dolarach. W większości przypadków tokeny znajdujące się w posiadaniu tej grupy stanowią 1% całkowitej podaży w obiegu.

Według danych w momencie publikacji około 94,74% posiadaczy CREAM to wieloryby. Z tej grupy 19,42% wzięło udział w 1362 transakcjach w ciągu ostatniej doby.

Źródło: IntoTheBlock

Liczba ta jest uważana za wysoką aktywność wielorybów i wystarczy, aby znacząco zmienić ceny. Wydaje się zatem, iż właśnie z tego powodu Careem Finance uzyskał lepsze wyniki niż inne projekty Wysoka aktywność wielorybów.

Ten wzrost wolumenu obrotu został potwierdzony. W chwili pisania tego tekstu wolumen CREAM wzrósł o 378,65% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Według danych Santiment 19 maja wolumen przekroczył 100 milionów dolarów. Przy tym wolumenie cena CREAM zamknęła się na poziomie 75 dolarów.

Chwilę później cena spadła, wskazując, iż niektórzy posiadacze tokenów realizowali zyski. Choć od tego momentu wolumen nieznacznie spadł, to może nie wystarczyć do wymuszenia dwucyfrowej korekty.

źródło: Santiment

Jeśli Wolumen przez cały czas rośnie Wraz ze wzrostem ceny CREAM może wywołać kolejny wzrost o 15%, co może podnieść cenę do 83,95 USD.

Jednak spadek wolumenu może oznaczać spadek siły tokena. W takim przypadku cena może spaść do 53,59 USD, co jest kolejnym interesującym obszarem.

Czy można polegać na Careemie?

Pomimo niesamowitego wzrostu cen, zablokowana wartość całkowita (TVL) wskazywała na sygnał niedźwiedzia. TVL jest wskaźnikiem ważności protokołu.

Jeżeli skala wzrasta, oznacza to, iż uczestnicy rynku deponują aktywa w ekosystemie. Kiedy TVL spada, oznacza to wzrost potrąceń.

W tym przypadku może to oznaczać, iż uczestnicy nie ufają już systemowi w kwestii zapewnienia dobrego zwrotu. Według analizy AMBCrypto przeprowadzonej przez DeFiLlama, Krem Finanse TVL W 2021 roku było to ponad 2 miliardy dolarów.

źródło: Devilama

Jednak po ataku pożyczek błyskawicznych w 2021 r. wskaźnik ten jest cieniem dawnego siebie. Dla kontekstu, atak na pożyczkę błyskawiczną ma miejsce, gdy wykorzystują lukę w protokole i uzyskują niezabezpieczone pożyczki z protokołu pożyczkowego.


Realistyczna czy nie, oto kapitalizacja rynkowa CREAM pod względem ETH


Atakujący wykorzystują to do manipulowania rynkiem i kradzieży aktywów będących własnością deponentów. Taka jest brzydka strona DeFi, iż w momencie publikacji prasy spółka Cream Finance zaobserwowała łączną kwotę TVL wynoszącą nieco ponad 15 milionów dolarów.

Chociaż TVL niekoniecznie musi mieć wpływ na cenę kryptowaluty, służy jako sygnał, iż użytkownicy ostrożnie podchodzą do interakcji z protokołem.

Idź do oryginalnego materiału