Kryptowaluty drożeją przed startem The Merge. BTC powyżej 22 tys. dolarów

2 lat temu

W ostatnim tygodniu rynki kryptowalutowe odnotowały wzrosty, ponieważ wchodzimy w ostatnie 72 godziny przed The Merge sieci Ethereum. Wydarzenie to skupia wszystkie umysły w sektorze: inwestorzy i użytkownicy wyczekują, aby zobaczyć, jak The Merge wpłynie na rynek (więcej poniżej).

W zeszłym tygodniu Ethereum wzrósł o około 10 proc. w ciągu tygodnia, pomimo wcześniejszych spadków w środę. Token rozpoczął tydzień w okolicach 1 560 dolarów, po czym w połowie tygodnia spadł poniżej 1 500 dolarów. Z tego punktu wzrósł do poziomu nieco poniżej 1 720 dolarów.

Bitcoin w międzyczasie również odnotował wzrost. Po rozpoczęciu tygodnia tuż poniżej 20 000 dolarów spadł do poziomu poniżej 18 500 dolarów, po czym wzrósł i w tej chwili utrzymuje się w okolicach 21 600 dolarów – co oznacza wzrost o około 8 proc. w ciągu siedmiu dni. Dyskusja o tej sytuacji obraca się wokół tak zwanego short squeeze bitcoina, czyli gwałtownych wzrostów cen akcji, spowodowanych głównie nadmiernym zamykaniem krótkich pozycji, którą chcą wykorzystać zwyżkujący inwestorzy.

W tym tygodniu wiele danych ekonomicznych może wpłynąć na ceny. Najbardziej prawdopodobne jest, iż wskaźniki inflacji w USA zmienią kierunek.


O Autorze

Simon Peters – analityk kryptowalut w eToro ze szczegółową wiedzą na temat rynków i branży krypto. Pełniąc swoją funkcję w eToro, pomaga również klientom z dużym kapitałem w inwestowaniu w kryptowaluty. Simon jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie i posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.


Google uruchamia licznik Ethereum Merge

Z racji, iż Ethereum Merge jest coraz bliżej, Google opublikowało zegar odliczający czas do wydarzenia w swojej wyszukiwarce. Wyszukiwanie „Ethereum Merge” spowoduje pojawienie się zegara wyświetlającego odliczanie do finalizacji The Merge.

Uwaga całej społeczności kryptowalutowej skupiona jest teraz na tym długo oczekiwanym wydarzeniu, a aktywność rynkowa znacznie wzrasta, ponieważ użytkownicy i inwestorzy przygotowują się na finalizację The Merge. Token i jego blockchain, choć nie jest największy pod względem kapitalizacji rynkowej, ma ogromny wpływ na sektor, ponieważ jest jedną z najczęściej używanych platform dla projektów kryptowalutowych.

Wzmożona aktywność na nowo rozbudziła dyskusję na temat możliwego „flippingu” w 2023 roku. Jest to osławione wydarzenie w społeczności kryptowalutowej, w którym cena Ethereum wyprzedzi Bitcoina. Chociaż ta perspektywa wydaje się odległa, wiele rozstrzygnie się, gdy lepiej zrozumiemy ekonomiczne skutki The Merge.

Coraz więcej dowodów na tworzenie się bessy dla kryptowalut

W miarę jak rynek przechodzi niespokojne czasy, pojawia się coraz więcej przykładów indywidualnego „budowania bessy” – gdzie główni gracze inwestują w aktywa po korzystnych cenach.

Jeden z najbardziej wpływowych graczy, Microstrategy Michaela Saylora, ogłosił zamiar sprzedaży 500 milionów dolarów w akcjach, aby sfinansować przejęcie większej ilości kryptowalut. Nie jest to rzadki ruch w takich warunkach rynkowych – ma on na celu zapewnić płynność, aby zakupić aktywa postrzegane jako niedowartościowane — co Saylor wyraźnie uwzględnia w swojej strategii bitcoinowej.

Z kolei członek zarządu State Street, Irfan Ahmad, skomentował w australijskim dzienniku Sydney Morning Herald, iż pomimo zmienności, klienci-firmy przez cały czas kupują w przestrzeni kryptowalutowej. Ahmad mówi, iż przy takim wachlarzu projektów i rosnącym zaawansowaniu sektora, klienci-firmy myślą pragmatycznie o tym, jak mogą uzyskać większy dostęp do sektora.

Columbia Records zgłasza znaki towarowe dla NFT

Główna wytwórnia płytowa Columbia Records, będąca własnością Sony Music Entertainment, zgłasza znaki towarowe na szereg produktów związanych z kryptowalutami. Firma zarejestrowała znaki towarowe dla możliwych do pobrania nagrań audio, filmów i nagrań z występów na żywo oraz innych plików multimedialnych uwierzytelnionych przez NFT.

NFT mają za sobą kilka trudnych miesięcy, ponieważ rynek dostosował się do gwałtownie postępującej hossy w 2021 roku, a wyceny wróciły jednak na ziemię. Jednak to, co jest najważniejsze na rynku, to fakt, iż technologia ta przez cały czas jest bardzo cenna, choćby jeżeli niektóre projekty nie są tak trwałe.
Przykład Columbia jest innowacyjny, ponieważ daje fanom muzyki możliwość dostępu do cyfrowych projektów i zachowania własności tych produktów, zweryfikowanych dzięki blockchain. Potencjał technologii NFT wykracza daleko poza same cyfrowe dzieła sztuki i może być wykorzystany dla wielu aktywów, które nie są „zamienne” (to znaczy, iż nie można wymieniać ich jak waluty), ale mają wartość i wymóg cyfrowej gwarancji własności za pośrednictwem blockchain. W przyszłości może to obejmować wiele aktywów, takich jak akcje, towary, a choćby własność fizyczną.

Idź do oryginalnego materiału