Kryptowaluty i polityka – jak młodsze pokolenie zmienia polityków

2 lat temu

Kryptowaluty i polityka – jak młodsze pokolenie zmienia polityków

Kryptowaluty są przez cały czas postrzegane jako wysoce podejrzane przez wielu w bardziej ugruntowanych sferach finansowych, ale młodsze pokolenia przyjęły znacznie bardziej odkrywcze stanowisko wobec powstającej klasy aktywów i zaczyna zmieniać krajobraz polityczny.

Według niedawnego sondażu przeprowadzonego przez Crypto Council for Innovation (CCI), stanowisko polityka w sprawie kryptowalut zaczyna odgrywać rolę w tym, jak są odbierani przez swoich wyborców, i może mieć wpływ na wyniki wyborów – począwszy od nadchodzących wyborów śród okresowych w Stany Zjednoczone.

„W wielu wyborach prawdopodobnie rozstrzygający głos będzie wąski margines wyborców, a liczby nieubłaganie wskazują, iż społeczność kryptograficzna ma szansę zaistnieć na posadach rządowych i w salach Kongresu” – powiedział CCI.

„1 na 7 wyborców posiada kryptowaluty i twierdzi, iż jest gotowy do głosowania na kandydatów pro-krypto”.

Wyniki nie ograniczały się tylko do stanów czerwonych lub niebieskich, ponieważ wyborcy z całego spektrum politycznego uważają, iż kryptowaluty mają więcej do zaoferowania społeczeństwu.

„Prawie 1 na 2 osoby po obu stronach twierdzi, iż krypto jest długoterminową częścią gospodarki” – czytamy w raporcie.

„Zdecydowana większość odzwierciedla to, o co dopomina się branża: o zasady ruchu drogowego, które chronią konsumentów, jednocześnie zachęcając do innowacji”.

CCI dodało, iż prawie 3 na 4 osoby, które w tej chwili posiadają krypto, postrzega je jako przyszłość finansów. Ponad 50% respondentów Afroamerykanów i Latynosów „ma bardziej przychylny stosunek do kryptowalut i unii kredytowych niż banki”.

Łącznie 1208 osób wzięło udział w ankiecie przeprowadzonej przez CCI w dniach 8-10 października na temat ich poglądów na temat kryptowalut i nadchodzących wyborów. Niezależni (17%), latynoscy Amerykanie (18%), Afroamerykanie (18%) i młodzi wyborcy (20%) posiadali kryptowaluty po cenach wyższych niż przeciętne.

Odsetek respondentów posiadających kryptowaluty (13%) był porównywalny z innymi klasami aktywów, w tym akcjami (16%) i funduszami inwestycyjnymi (12%) i są one znacznie bardziej popularne niż obligacje (5%). Kryptowaluty są wiodącą inwestycją dla wyborców w wieku poniżej 45 lat.

Dalsze dowody na zmieniające się tendencje międzypokoleniowe zostały znalezione w odpowiedziach na pytanie, skąd respondenci woleli otrzymywać informacje finansowe – 36% respondentów preferuje media społecznościowe w porównaniu do 31% tradycyjnych serwisów informacyjnych.

Kryptowaluty przez cały czas odnotowują wzrost liczby osób, które chcą, aby były odpowiednio regulowane, przy czym 45% respondentów wskazuje, iż „chcą, aby ustawodawcy traktowali kryptowaluty jako poważną i istotną część gospodarki”, a 52% sugeruje, iż kryptowaluty potrzebują więcej regulacji.

Zmiany w oszczędzaniu na emeryturę

Oddzielne badanie przeprowadzone przez Charlesa Schwaba wykazało, iż młodzi inwestorzy w USA coraz częściej wybierają kryptowaluty zamiast tradycyjnych 401(k), aby oszczędzać na emeryturę. Badanie wykazało, iż 37% pracowników z pokolenia Z i 54% z pokolenia milenialsów zdobyło swoje pierwsze doświadczenie inwestycyjne dzięki 401(k) w porównaniu do 61% zarówno w przypadku pokolenia X, jak i wyżu demograficznego.

Młodsi inwestorzy byli bardziej skłonni do inwestowania w kryptowaluty, nieruchomości, renty i małe firmy niż ich starsi odpowiednicy, przy czym 11% pracowników z pokolenia Z wskazało, iż ich pierwsza inwestycja dotyczyła kryptowalut. Ta grupa to również rosnący odsetek (22%) osób, które zaangażowały się w inwestowanie poprzez aplikację mobilną.

Trzydzieści dwa procent respondentów stwierdziło, iż chciałoby inwestować w kryptowaluty za pośrednictwem ich 401(k), w tym 46% z pokolenia Z i 45% z pokolenia milenialsów.

401(k) – dla przypomnienia to ustawowa możliwość samodzielnego inwestowania z myślą o emeryturze na kontach emerytalnych w USA.

Ponieważ popularność kryptowalut wciąż rośnie, szczególnie wśród młodszych pokoleń, politycy powinni zwrócić uwagę na zmieniający się krajobraz i ustanowić drogę do bazy wyborczej, która może być siłą napędową zmian w nadchodzących dziesięcioleciach.

Idź do oryginalnego materiału