Kryptowaluty na celowniku organów rządowych w różnych krajach. Ten coin to jednak bezpieczna i legalna inwestycja

1 rok temu

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Kryptowaluty stają się przedmiotem zainteresowania rządów na całym świecie. Ostatnie wydarzenia w Indonezji oraz Salwadorze rzucają światło na zmieniający się krajobraz regulacyjny dotyczący cyfrowych aktywów. Nowe przepisy i programy wprowadzane przez rządy mogą wpłynąć na funkcjonowanie giełd kryptowalutowych – niektóre kraje korzystają ze wzrastającej adaptacji kryptowalut i ich przechodzenie do mainstreamu. Nawet niektórzy politycy odnoszą się do nich entuzjastycznie. Inne rządy regulują kryptowaluty i prowadzą działania w kierunku opodatkowania oraz ograniczenia dostępu do tych aktywów.

Mimo sporu na temat kryptowalut, w którym niektóre strony zajmują zdecydowanie przeciwne im stanowisko, pojawiają się także inicjatywy i projekty, które promują transparentność, legalność, bezpieczeństwo i przejrzystość w tej gałęzi rynku finansów. Jednym z nich jest Bitcoin Minetrix.

Regulacje w Indonezji: nowa giełda i bezpieczeństwo podatkowe

W Indonezji, kraju o jednym z największych zainteresowań kryptowalutami, rząd wprowadza nowe regulacje mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa ekosystemu kryptowalutowego. Wprowadzona niedawno Commodity Future Exchange (CFX) to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na kryptowaluty w kraju. Wymaga się, aby wszystkie giełdy kryptowalut zarejestrowały się na tej nowej platformie, co umożliwi rządowi monitorowanie płynności aktywów oraz rejestrację transakcji w celach podatkowych.

Robby Bun, przewodniczący stowarzyszenia handlu aktywami kryptowalutowymi Aspakrindo, wyjaśnił, iż giełdy muszą uzyskać licencję Pusat Perdagangan Aset Kripto (PFAK), aby działać legalnie. W przeciwnym razie giełdy te zostaną wyłączone z działania w Indonezji po 17 sierpnia 2024 roku. Rejestracja na CFX pozwoli rządowi monitorować transakcje kryptowalutowe w celach podatkowych.

Planowane kroki, takie jak wprowadzenie instytucji depozytariusza i domu rozliczeniowego, mogą napotkać trudności w realizacji zgodnie z regulacjami Bappebti z 2019 roku. Z kolei zmiana klasyfikacji kryptowalut na papiery wartościowe w 2025 roku może przynieść ulgę inwestorom, obniżając obciążenia podatkowe.

Salwador: kolejny krok sprzyjający inwestorom krypto

Tymczasem, Salwador kontynuuje swoją prokryptowalutową politykę. Starając się przyciągnąć długoterminowych mieszkańców, zwłaszcza tych związanych z Bitcoinem, rząd kraju wprowadził program wizowy o nazwie „Freedom VISA”, kierowany do posiadaczy Bitcoina i milionerów krypto. Aby uzyskać wizę, osoby te muszą zainwestować co najmniej milion dolarów w Bitcoina lub inne stablecoiny, na przykład Tether (USDT).

Taka polityka nielicznych państw sprawia, iż Bitcoin może kontynuować swój byczy rajd ku wcześniej niespotykanym poziomom cenowym. W swoich analizach eksperci wspominają również o tym, iż tendencja wzrostowa Bitcoina przyczynia się do optymistycznej tendencji wokół altcoinów orbitujących wokół niego, które stały się w międzyczasie integralnym elementem jego ekosystemu. Jednym z nich jest Bitcoin Minetrix.

Bitcoin Minetrix: projekt traktujący transparentność i bezpieczeństwo jako priorytety

Bitcoin Minetrix, projekt, który w swojej przedsprzedaży zdobył już prawie 7 milionów dolarów, zdobywając niebywałe wsparcie inwestorów, traktuje bezpieczeństwo i transparentność na rynku kryptowalut bardzo poważnie.

fot. materiały partnera

Fakt braku anonimowości zespołu projektu i dostępność publicznych ambasadorów $BTCMTX z Turcji, m.in. Lutfiego Khanfara świadczy o transparentności projektu. Przejrzysta roadmapa oraz tokenomika sprawiają, iż Bitcoin Minetrix przebił się poza bańkę kryptoentuzjastów i dociera także do inwestorskiego mainstreamu.

Bitcoin Minetrix to projekt, który otwiera drzwi tych, którzy czuli się przytłoczeni skomplikowaniem tradycyjnych metod wydobycia Bitcoinów oraz monopolizacją tego rynku. Dzięki wprowadzonej przez projekt formule Stake-to-Mine, inwestorzy detaliczni będą mogli korzystać i zarabiać na tej dotychczasowo niedostępnej gałęzi rynku.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Idź do oryginalnego materiału