Kryptowaluty w ogniu krytyki. „Ten rynek w 99% powinien spłonąć do gruntu”

1 rok temu

Caitlin Long, dyrektor generalna Custodia Bank, ma w swoim życiorysie kilka ciekawych rozdziałów. Począwszy od edukacji prawniczej na Harvardzie, przez długoletnią karierę w czołowych światowych bankach, takich jak Credit Suisse czy Morgan Stanley, aż po kryptowaluty, którym urokowi uległa w 2012 roku. Jej przejście z tradycyjnego bankowego establishmentu nie był oczywistym kierunkiem. Na temat rynku krypto wypowiada się jednak niemal wyłącznie w gorzkich słowach.

Kryptowaluty pod lupą

Jej stanowisko wobec sektora kryptowalut jest twarde i jednoznaczne: aż 99% rynku powinno zostać poddane głębokiej restrukturyzacji, czy wręcz „spłonąć do gruntu”. Tak radykalna opinia

wynika z jej troski o bezpieczeństwo i zgodność w tym sektorze. To właśnie te wartości mają być w DNA Custodia Bank.

– Rozmawiałem z kimś, kto zainteresował się Bitcoinem znacznie wcześniej niż ja. Debatowaliśmy nad tym, czy 90%, czy może aż 99% branży powinno zostać zrównane z ziemią. W pewnym sensie jest to powtórka bańki technologicznej z 1999 r. – powiedziała w udzielonym wywiadzie dla „The Raz Report”.

Rynek kryptowalut, mimo iż pełen możliwości, nie jest wolny od kontrowersji. Afera wokół upadku FTX pokazuje, iż nie wszystko w tym świecie działa tak, jak powinno. Long jest zdania, iż wiele problemów można by uniknąć, współpracując z podmiotami, które dążą do uczciwej gry.

– Organy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych wylały dziecko z kąpielą – powiedziała.

Technologia blockchain a przyszłość finansów

Caitlin Long jest przekonana, iż technologia blockchain odegra kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości światowych finansów. Jej zdaniem młodsze pokolenia, które dorastały w erze cyfrowej, oczekują od bankowości większej przejrzystości, szybkości i łatwości, co oferuje blockchain. Zdaniem Long, jest tylko kwestią czasu, zanim większe instytucje finansowe zaczną masowo inwestować w Bitcoin i inne kryptowaluty.

Custodia Bank, pod przewodnictwem Long, ma ambicję stać się mostem łączącym tradycyjny sektor bankowy z nowoczesnym światem kryptowalut.

Może Cię również zainteresować:

Idź do oryginalnego materiału