Kryptowaluty warte uwagi w kolejnym tygodniu

1 rok temu

Kryptowaluty przeżywają wyprzedaż po znalezieniu ulgi w związku z dodatnią inflacją i danymi o indeksie cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych. Ostatnia korekta sprawiła, iż ​​inwestorzy czekali na możliwe dno, które prawdopodobnie wywołałoby nowy rajd.

Warto jednak zauważyć, iż obecny stan rynku nie ma decydujących bodźców wzrostowych, a wpływ wiadomości makroekonomicznych zanika. Jednak kilka kryptowalut pozostaje w centrum uwagi po odnotowaniu mieszanych wyników w ostatnich dniach. Oto kryptowaluty, na które należy zwrócić uwagę w tygodniu rozpoczynającym się 19 grudnia

Toncoin (TON) – tej kryptowaluty nie można ominąć

Oprócz niedawnego rajdu na rynku kryptowalut, TON pozostaje jednym z wyróżniających się aktywów cyfrowych pozostając w zielonej strefie. Warto zauważyć, iż Toncoin, wspierany przez platformę komunikacyjną Telegram, skorzystał z pozytywnych wiadomości dotyczących rozwoju sieci i adopcji.

Ostatni rajd pojawił się po ogłoszeniu pary TON/USDT do handlu kontraktami terminowymi na giełdzie gate.io i wsparciu portfela kryptograficznego SafePal. Co więcej, aktywa wzrosły po tym, jak Telegram ogłosił, iż użytkownicy mogą kupować tożsamości oparte na blockchainie za pośrednictwem Toncoin. Nowa funkcja pozwala użytkownikom ominąć konieczność korzystania z karty SIM.

Ponadto, po kryzysie giełdy kryptowalut FTX, Telegram ogłosił plan stworzenia platformy transakcyjnej. jeżeli plan zostanie zrealizowany, TON prawdopodobnie znajdzie więcej przypadków użycia pod platformą.

Według ostatnich wskazań, TON kosztował 2,63 USD z dziennymi zyskami na poziomie prawie 8%. Na wykresie tygodniowym TON zyskał ponad 35%. Ze względu na imponujące zyski, TON zalicza się do najbardziej odpornych aktywów cyfrowych pomimo pogorszenia koniunktury na rynku.

Gdzie indziej analiza techniczna TON pozostaje zwyżkowa, z jednodniowymi wskaźnikami na TradingView pokrywającymi się z nastrojem „kupuj” na poziomie 15, podczas gdy średnie kroczące wskazują na „mocny zakup” na poziomie 13. Wskaźniki oscylatora pozostają neutralne na poziomie 6.

Sieć XDC (XDC)

Sieć odnotowała sukces w ostatnich tygodniach, również napędzany przez adopcję i wiadomości związane z rozwojem, które wydają się zapewniać dostęp do tokena XDC większej liczbie użytkowników. W związku z tym, iż XDC wykazuje odporność, sieć wdrożyła stablecoina EURS firmy STATIS na swojej platformie. Jednocześnie sieć dołączyła do 12-tygodniowej kampanii wydobywania płynności na giełdach gate.io i KuCoin.

Inwestorzy przewidują, iż ciągłe ulepszenia sieci XDC i różne ulepszenia będą impulsem dla tokena.

W tej chwili XDC przechodzi z rąk do rąk po cenie 0,02 USD, zyskując ponad 2% w ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy wykres tygodniowy odnotował wzrosty o prawie 9%.

Co ciekawe, analiza techniczna XDC jest zdominowana przez niedźwiedzie nastroje. Podsumowanie wskaźników jest neutralne na poziomie 9, podobnie jak średnie kroczące na poziomie 1.

Niskie opłaty za transakcje z użyciem kryptowaluty OKB (OKB)

OKB jest natywnym tokenem łańcucha bloków OKB i giełdy kryptowalut OKX. Posiadanie tokena ma kilka zalet, takich jak zniżki na opłaty transakcyjne i możliwość generowania pasywnych pieniędzy. Ponadto posiadacze OKB są nagradzani, gdy OKX spala część zapasów waluty.

Wydaje się również, iż OKB czerpie korzyści z rozwoju wokół giełdy kryptowalut OKX, takich jak lista nowych kryptowalut. Na przykład OKX ogłosił notowanie memowej kryptowaluty Floki (FLOKI). Wydawało się również, iż token zyskał dodatkowy impuls po tym, jak dyrektor generalny Tesli (NASDAQ: TSLA), Elon Musk, zaczął śledzić oficjalny profil OKX na Twitterze.

Ogólnie rzecz biorąc, od czasu pojawienia się OKB, aktywa odnotowały sukces dzięki dynamicznym zmianom cen, przy czym średnia cena pozostała odporna pomimo przedłużającego się krachu na rynku.

W tej chwili kurs OKB wynosi 22,38 USD z zyskiem 2% w ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy wykres tygodniowy pokazuje, iż token wzrósł o prawie 6%. Warto zauważyć, iż OKB oscyluje blisko oporu ze wsparciem na poziomie 19 USD. Aktywa napotykają opór na poziomie 23 USD.

Obecny byczy moment OKB rozszerzył się na analizę techniczną. Podsumowanie dziennych wskaźników stoi z sentymentem „mocnego kupowania kryptowaluty” na poziomie 17, podobnie jak średnie kroczące na poziomie 14.

XRP

XRP, natywny token firmy blockchain Ripple, pozostaje w centrum zainteresowania w związku z toczącą się sprawą z Komisją Giełd Papierów Wartościowych (SEC). Warto zauważyć, iż cena kryptowaluty XRP odnotowała ostatnio znaczne wzrosty, które wydają się niewzruszone ogólnym spadkiem. Zyski XRP były głównie związane z niewielkimi wygranymi Ripple w toczącej się sprawie. W tej chwili obie strony złożyły wnioski i czekają na decyzję.

Do czasu publikacji XRP kosztowało 0,35 USD z dziennymi stratami na poziomie około 0,7%.

Token został dotknięty ogólną korektą rynkową po tym, jak nie udało mu się utrzymać ostatnich zysków. Warto zauważyć, iż społeczność XRP celowała w pozycję 0,50 USD, która została unieważniona przez zwiększoną aktywność niedźwiedzi. Jak informuje Finbold, XRP może odzyskać poziom 0,50 USD, jeżeli byki na czele tokena osiągną poziom 0,40 USD. Jednak niepowodzenie w utrzymaniu pozycji 0,39 USD otworzyło drogę do dalszych korekt.

W tej chwili wynik sprawy Ripple i SEC pozostaje fundamentalnym aspektem trajektorii cenowej XRP. Eksperci prawni przez cały czas spekulują na temat możliwego wyniku, a gracze wykazują podziały w odniesieniu do sprawy. W szczególności, jak informuje Finbold, po ciągłych atakach założyciel Cardano (ADA), Charles Hoskinson, oświadczył, iż nie będzie już komentował sprawy XRP.

Ponieważ XRP walczy ze zmiennością cen, analiza techniczna oferuje mieszane sygnały z podsumowaniem jednodniowych danych technicznych na TradingView zgodnych z nastrojem „sprzedaży” na poziomie 15, podczas gdy średnie kroczące wskazują na „mocną sprzedaż” na poziomie 13.

Bitcoiny (BTC)

Bitcoin (BTC) był jednym z największych beneficjentów pozytywnych danych o inflacji, a aktywa odzyskały w pewnym momencie poziom 18 000 USD. Pozycja ta okazała się również najwyższa od pięciu tygodni dla flagowej kryptowaluty. Jednak niedźwiedzie pokonały w tej chwili byki Bitcoina, a aktywa stoją w obliczu dalszych korekt poniżej 17 000 USD.

Jak informuje Finbold, ekspert ds. handlu kryptowalutami i analityk Michaël van de Poppe zwrócił uwagę, iż Bitcoin prawdopodobnie napotka tymczasowy rajd w następstwie rozwoju sytuacji makroekonomicznej. Warto zauważyć, iż rajd ulgi został przedłużony po tym, jak Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o 50 punktów bazowych. Wydaje się jednak, iż na Bitcoina przez cały czas mają wpływ inne czynniki, takie jak skutki upadku giełdy kryptograficznej FTX.

Jednocześnie w filmie na YouTube opublikowanym 18 grudnia Poppe zauważył, iż Bitcoin musi pokonać najważniejszy opór przed ponownym wzrostem.

W obecnej sytuacji Bitcoin kosztuje 16 698 USD z dziennymi stratami poniżej 1%, podczas gdy na wykresie tygodniowym Bitcoin poprawił się o prawie 3%. W tym samym czasie wykres pokazuje, iż Bitcoin osiągnął najwyższy poziom 18 300 USD 14 grudnia na wykresie tygodniowym.

Gdzie indziej analiza techniczna Bitcoina pozostaje niedźwiedzia, z podsumowaniem dziennych wskaźników na TradingView idą z nastrojem „sprzedaży” na poziomie 15, podczas gdy średnie kroczące wskazują na „mocną sprzedaż” na poziomie 13. Oscylatory pozostają „neutralne” na poziomie 9.

Przechodząc do tygodnia rozpoczynającego się 19 grudnia, rynek kryptowalut stoi w obliczu zwiększonej niepewności. Ponieważ wpływ makroekonomiczny wydaje się bezsilny, inwestorzy przyglądają się innym powiązanym działaniom, takim jak niepewność wokół giełdy kryptowalut Binance. W tej chwili istnieją obawy dotyczące rezerw Binance wraz z możliwym ściganiem w Stanach Zjednoczonych.

Ostrzeżenie: Treść tej witryny nie powinna być uważana za poradę inwestycyjną. Inwestowanie ma charakter spekulacyjny. Podczas inwestowania Twój kapitał jest zagrożony.

Idź do oryginalnego materiału