Którą z kryptowalut wybierają inwestorzy instytucjonalni? Nie jest to Bitcoin!

10 miesięcy temu

Ethereum (ETH) stało się głównym aktywem posiadanym przez instytucje, co badania Bybit przypisują głównie potencjalnemu wzrostowi po aktualizacji Dencun. Raport ujawnia zmianę w dystrybucji portfeli instytucji, które w tej chwili preferują Ether i Bitcoin. Podczas gdy użytkownicy detaliczni wykazują większe zainteresowanie jednak tym drugim kryptoaktywem.

Ethereum wyprzedza Bitcoin i altcoiny

Inwestycje instytucjonalne w Ethereum i Bitcoin osiągnęły łącznie 80% ich portfeli, z wyraźnym naciskiem na ETH. Tymczasem użytkownicy detaliczni skłaniają się ku altcoinom, poszukując nowych możliwości. Ether, notowany w tej chwili powyżej 3100 dolarów, wyprzedza bitcoin o 33% od początku roku. Do jego sukcesu przyczyniają się czynniki takie jak deflacyjny charakter podaży po przejściu na proof-of-stake, niski poziom ETH trzymanego na giełdach oraz wzrost aktywności stakingu.

Analitycy z Bernstein – Gautam Chhugani i Mahika Sapra – wskazują na rozwój ekosystemu DeFi Ethereum i sieci warstwy drugiej oraz na aktualizację Dencun jako najważniejsze czynniki wpływające na lepszą wydajność ETH w porównaniu z Bitcoinem. Zmienia to poprzednią tendencję, kiedy to instytucje stawiały na BTC, mając raczej mieszane uczucia co do Ethera. Masowo przenosiły zasoby z ETH i altcoiny do Bitcoina w oczekiwaniu na zatwierdzenie funduszu ETF.

Instytucje znacząco zmniejszyły swoje pozycje w altcoinach. Szczególnie w niestabilnych kategoriach takich jak memecoiny, tokeny związane ze sztuczną inteligencją oraz BRC-20. choćby pomimo ich wysokich zwrotów w 2023 roku. Skupiają się teraz bardziej na stabilnych aktywach, takich jak tokeny warstwy pierwszej i protokoły finansów zdecentralizowanych (DeFi).

Zobacz także: Reddit zainwestował w kryptowaluty. Właśnie ujawnili swoje portfolio!

Solana spada z topu

Pomimo silnego występu Solany w trzecim kwartale ubiegłego roku, dane Bybit sugerują, iż zarówno instytucje, jak i użytkownicy detaliczni nie interesują się już trzymaniem tego tokena. Ten kiedyś był kluczowym elementem portfela słynnego Sama Bankmana-Frieda.

Zmieniając dynamikę rynku — jak widać — instytucje i inwestorzy detaliczni różnie podchodzą do swoich inwestycji w kryptowaluty. Ether, z jego mocnymi fundamentami i potencjałem wzrostowym, na pewno wydaje się być kluczowym aktywem kształtującym przyszłość inwestycji instytucjonalnych.

Może Cię również zainteresować:

Idź do oryginalnego materiału