Po 1301 dniach od sprowadzenia do Polski duńskich lokomotyw spalinowych serii ME, Urząd Transportu Kolejowego wydał zezwolenie umożliwiające ich eksploatację na krajowej sieci kolejowej. Zezwolenie wydane 19 czerwca 2026 r. obejmuje lokomotywy oznaczone w Polsce jako seria SU175. Oznacza to, iż pojazdy mogą być eksploatowane na terenie kraju bez dodatkowych ograniczeń zarówno w ruchu pasażerskim,
Lokomotywy SU175 otrzymały polską homologację
Zdjęcie: skpl_su175-001_lpio

3 dni temu








