LuxVet zmienia podejście do opieki weterynaryjnej. Spółka rozpoczyna ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej

1 rok temu

Polska grupa LuxVet, platforma konsolidująca podmioty weterynaryjne, rozpoczęła ekspansję zagraniczną. Kierunkiem została Rumunia, gdzie spółka została właścicielem Vetzone Spital Veterinar, czyli nowoczesnej całodobowej kliniki weterynaryjnej.

Dla grupy LuxVet priorytetem jest zdrowie i opieka zwierząt. Polska spółka wspiera transformację polskiego rynku opieki weterynaryjnej, a jej model biznesowy opiera się na akwizycjach oraz inwestycjach w rozwój istniejących placówek. Jednak to nie wszystko, ponieważ w Warszawie powstaje własny, nowoczesny referencyjny szpital weterynaryjny. Będzie on miejscem, w którym będzie udzielana pierwsza pomoc w nagłych wypadkach, ale również zapewni zaawanasowaną opiekę specjalistyczną.

Firma podjęła pierwsze kroki w kierunku ekspansji zagranicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa LuxVet została właścicielem nowoczesnej kliniki weterynaryjnej w Rumunii. W planach są kolejne inwestycje na tym rynku, ale również inne kraje w regionie CEE.

„Grupa LuxVet konsekwentnie ustanawiała standardy w dziedzinie platform weterynaryjnych, a otwarcie na kolejne rynki to nie tylko geograficzne zasięgi, ale też świadectwo zobowiązania firmy do poprawy życia zwierząt domowych i ich właścicieli. Wejście na rynek rumuński odzwierciedla misję Grupy LuxVet, która zakłada dostępność wyjątkowych usług weterynaryjnych dla wszystkich. Naszym założeniem od samego początku było stworzenie wiodącej platformy weterynaryjnej w regionie, kładącej taki sam nacisk na innowacje i technologię, jak i empatyczną opiekę nad zwierzętami, a ten krok jest potwierdzeniem, iż rozpoczęcie tego projektu to była adekwatna decyzja” – komentuje Tomasz Jemielity, Vice President Cornerstone Investment Management.

Warto przeczytać: Nowe finansowanie dla funduszy venture capital od PFR Ventures. W 2024 roku może nastąpić ożywienie na rynku startupów

Z myślą o zwierzętach

Grupa LuxVet konsoliduje w Polsce podmioty weterynaryjne. Strategia spółki jest oparta o model „buy and build”, który skupia się na akwizycjach oraz inwestycjach. Dzięki temu LuxVet systematycznie wspiera transformację rodzimego rynku opieki weterynaryjnej. Warto podkreślić, iż firma jest wspierana kapitałowo przez trzy fundusze inwestycyjne:

  • Oaktree Capital Management,
  • Cornerstone Investment Management
  • INVL Baltic Sea Growth Fund.

„Zbudowaliśmy model biznesowy, który działa nie tylko z perspektywy inwestorów, ale jest równie korzystny dla właścicieli i pracowników klinik. Przetestowaliśmy go w Polsce, wiemy, iż działa, a dodatkowo znacząco wspiera transformację całego sektora w kierunku zachodnioeuropejskich standardów pracy i opieki nad pacjentem” – skomentował Piotr Zajączkowski, prezes grupy LuxVet.

Jeszcze w październiku spółka informowała o powiększeniu zasięgu swoich działań na terenie Małopolski. Do grupy dołączyła pierwsza przychodnia weterynaryjna z Krakowa. Co więcej, jednocześnie LuxVet buduje własny referencyjny szpital weterynaryjny. Jego siedziba będzie w Warszawie, dzięki czemu czworonożni pacjenci otrzymają zaawansowaną opiekę specjalistyczną.

W najbliższych latach spółka zamierza zbudować 5 własnych szpitali weterynaryjnych.

Ekspansja zagraniczna LuxVet

Dzięki wsparciu kapitałowemu trzech funduszy inwestycyjnych, grupa LuxVet zdecydowała się na kolejny krok czyli ekspansję zagraniczną. Na pierwszy kierunek została wybrana Rumunia, gdzie polski podmiot został właścicielem Vetzone Spital Veterinar – nowoczesnej całodobowej kliniki weterynaryjnej.

„(…) Dziś jesteśmy gotowi, by podobny schemat wdrażać w kolejnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Zaczynamy w Rumunii, gdzie widzimy wiele podobieństw do naszego kraju – chociażby wielkość rynku czy jego aktualne rozdrobnienie. To stwarza dla nas ogromne możliwości i daje bardzo obiecujące prognozy na przyszłość” – kontynuuje Piotr Zajączkowski.

Źródło: LuxVet

Rumunia to dopiero pierwszy kierunek dla grupy LuxVet. W planach są kolejne państwa w regionie CEE oraz budowa własnych szpitali weterynaryjnych w Polsce.

Źródło grafiki: Psychodnia/Grupa LuxVet

Warto przeczytać: Słaba kondycja polskich przedsiębiorstw w 2023 roku. Kolejny może przynieść poprawę

Idź do oryginalnego materiału