Magiczny Horyzont Wisła – nowy obiekt noclegowy już działa

1 tydzień temu
Zdjęcie: Magiczny Horyzont Wisła – nowy obiekt noclegowy już działa


Spółka WeWell Wisła kończy komercjalizację projektu deweloperskiego – apartamentów Magiczny Horyzont Wisła. W sprzedaży zostało już jedynie 10 lokali. Ceny od 11 do 20 tys. zł za m2 brutto. Część z tych już sprzedanych nabywcy kupili inwestycyjnie, by zarabiać na wynajmie. Operatorem jest lider polskiego rynku short term rental – firma Sun & Snow.

WeWell Wisła to spółka deweloperska, która w 2023 roku przejęła wybudowany już projekt apartamentowy w Wiśle. Kameralną inwestycję – 3 budynki z apartamentami z segmentu premium – firma kupiła od spółki Merint, zarejestrowanej w Polsce, ale w całości należącej do rodziny biznesmanów z Indii, którzy budują luksusowe rezydencje m.in. w Dubaju. WeWell Wisła odkupiła budynki, wprowadziła modernizacje m.in. unowocześniając elewacje budynków i rozpoczęła proces sprzedaży lokali inwestorom indywidualnym.

20 z 30 wybudowanych lokali znalazło już nabywców. Część inwestorzy kupują na potrzeby własne, by mieć w górach luksusowy second home z wielkimi tarasami i ogrodami, pozostałe kupiono w celach inwestycyjnych – informuje Paulina Kierebińska, dyrektor finansowa spółki WeWell.

Deweloper nie narzuca kupującym zarządzania najmem turystycznym, mają pełną swobodę w wyborze operatora, a z uwagi na fakt, iż Wisła jest jednym z najbardziej popularnych kurortów górskich nabywcy nie mają problemu ze znalezieniem firmy, która profesjonalnie zajmie się obsługą wynajmu i wypłatą zysków właścicielom. Są tu obecni zarówno duzi ogólnopolscy operatorzy, jak i mniejsze spółki lokalne, które też działają z powodzeniem.

Jednym z operatorów w projekcie Magiczny Horyzont Wisła jest lider rynku vacation rental w Polsce – firma Sun & Snow. – W kurorcie działamy od lat, ale każda nowa inwestycja, która dołącza do naszej bazy skupiającej już blisko 3 tys. lokali to jeszcze większy wybór dla krajowych i zagranicznych turystów planujących wyjazd. Stawiamy na lokalizacje unikatowe, które zapewniają odpowiedni potencjał obłożenia – wyjaśnia Mariola Skorupa, dyrektor sprzedaży i marketingu w Sun & Snow.

A Magiczny Horyzont zdecydowanie wyróżnia się lokalizacją. Apartamenty położone są dosłownie tuż obok stoku narciarskiego Siglany, tak blisko iż na wyciąg można przejść dosłownie w butach narciarskich. Jednocześnie do centrum Wisły – na deptak, do kompleksu basenów zewnętrznych czy restauracji dojechać można w 3 minuty autem (1800 metrów).

Lokale, które deweloper ma jeszcze w sprzedaży kosztują od 11 do 20 tys. zł za m2 brutto, w cenie są wliczone już miejsca parkingowe i komórki lokatorskie. Apartamenty mają status lokali mieszkalnych, sprzedawane są ze stawką VAT 8%, co dla wielu osób ma znaczenie, ponieważ koszty utrzymania (podatek od nieruchomości, opłaty za media) są tu niższe niż w tzw. lokalach inwestycyjnych, które deweloperzy sprzedają ze stawką VAT 23%. Metraże wahają się od 60 do 90 m2.

– Duża powierzchnia apartamentów jest jednym z podstawowych wymagań w segmencie premium. Zamożne osoby z reguły poszukują przestrzeni czy to do mieszkania, czy wypoczynku. Rośnie też zapotrzebowanie na większe lokale wśród turystów, nie wszystkim odpowiada metraż małych pokoi hotelowych. Dotyczy to choćby gości z państw arabskich, a ci po Zakopanem zaczęli też dostrzegać potencjał innych polskich kurortów, właśnie Wisły czy Kołobrzegu – wyjaśnia Paulina Kierebińska.

Według analiz Sun & Snow roczny poziom zysków na jakie liczyć mogą inwestorzy indywidualni, którzy kupują apartamenty na wynajem w Magiczny Horyzont Wisła wynosi od ok. 4,5 do 8% i uzależniony jest od lokalizacji apartamentu, wielkości czy widoku z okien.

Spółka WeWell po przejęciu od poprzedniego dewelopera inwestycji zdecydowała się rozbudować także części rekreacyjne. W budynkach nie ma stref typu baseny, jacuzzi, co dla wielu kupujących jest plusem, gdyż nie muszą ponosić kosztów utrzymania infrastruktury. Jednak wspólne tereny rekreacyjne nowy deweloper zdecydował się doinwestować, znajdą się tu: strefa z widokowymi leżakami oraz zewnętrzną przestrzenią do jogi z widokiem na góry. A jesienią rozpoczną się także prace nad aranżacją części w której zaplanowano nowoczesne, duże palenisko czy miejsce na hamaki.

Źródło: mat. pras.

Idź do oryginalnego materiału