Mały metraż, dobry pomysł – interesujący projekt kawalerki

magazif.com 3 tygodni temu
Zdjęcie: Kawalerka projektu Uli Schönhofer


Przeznaczony budżet na wykończenie mieszkania nie zakładał mebli wykonanych na zamówienie, dlatego już na etapie deweloperskim (przed oddaniem mieszkania) układ ścian, przyłączy i punktów elektrycznych został zaprojektowany tak, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń wstawiając do niej gotowe meble, w tym kuchnię.

Reklama

Na etapie deweloperskim została podjęta decyzja o rezygnacji z wanny na rzecz prysznica oraz niewielkiej zabudowy gospodarczej z miejscem na pralkę i środki czystości. Została zmieniona lokalizacja grzejnika w pokoju, tak by zmieściła się wygodna, rozkładana sofa, która stoi bokiem a nie przodem do kuchni.

Reklama

Projektując mieszkanie architektka myślała o młodej osobie, która potrzebuje elastycznej przestrzeni o otwartej funkcji, którą uzupełni według własnych potrzeb. Założeniem było stworzenie uniwersalnego, ale nie nudnego wnętrza, dlatego przy w projekcie postawiłam na kontrastowe kolory i geometryczne wzory.

Czarna i nieoczywista… kuchnia i inne rozwiązania

Czarna kuchnia w małym mieszkaniu nie jest oczywistym wyborem, jednak stanowi interesujący akcent, który nadaje charakteru otwartej przestrzeni.

Podobnie jednolita podłoga w łazience w kolorze terakoty. W przedpokoju stoi szafa z dużymi lustrami oraz zielonymi frontami. Akcenty pojawiają się również w dodatkach oraz meblach wolnostojących. Przy sofie zamiast tradycyjnego regału zastosowano system, który daje możliwość zmiany rozstawienia i ilości półek, a ich surowy, industrialny charakter został ocieplony przez dekoracje.

Projekt był wyzwaniem, wiązał się z wieloma kompromisami, wynikającymi z ograniczeń budżetowych, jednak dzięki konsekwencji w realizowaniu wypracowanych założeń powstało spójne stylistycznie i funkcjonalne wnętrze.

Galeria zdjęć

Fot.: Julia Michalczewska;
oprac. na podst.: mat. prasowe Ula Schönhofer

Idź do oryginalnego materiału