Mantra (OM) – ta kryptowaluta zdrożała w 2024 roku 20-krotnie

6 miesięcy temu

Najpierw spokojnie, jak żółw ociężale… ale jak wystrzeliła, to ten, kto sprzedał na szczycie może liczyć krociowe zyski. To koniec czy dopiero początek rajdu kryptowaluty Mantra (OM)? Sprawdźmy czym wyróżnia się ona w morzu tokenów i dlaczego w tym roku cieszy się takim powodzeniem.

Kontynuujemy cykl portalu Forex Club, w którym analizujemy i opisujemy największe, najwyżej wyceniane, najciekawsze, najbardziej rozwojowe, zaawansowane, a także najbardziej kontrowersyjne projekty kryptowalutowe na całym świecie. Dziś czas na blockchain Mantra i jej token natywny ON.

Czym jest Mantra (OM)?

Mantra to ekosystem blockchain, który jest pionowo zintegrowany. Oznacza to, iż obejmuje DAO oraz węzły Mantra przystosowane do działalności biznesowej. Jest też Mantra Chain, czyli protokół dedykowany dla różnych zasobów ekosystemu Cosmos, a także Mantra Finance, czyli platforma DeFi, która łączy token ze światem tradycyjnych finansów w niezwykle szybki i przejrzysty sposób.

Co ciekawe, Mantra nie jest wcale nowym blockchainem. Powstał on już bowiem w 2020 roku. Na początku działał jako Mantra DAO, który uważany był za przyjazny i bezpieczny dla użytkowników.

Powstanie OMniverse

Rozwój przyspieszył, gdy zdecydowano się na rebranding. System Mantra został przemianowany na OMniverse, który składa się z czterech członów, obejmujących szeroką gamę produktów i usług dla klientów prywatnych oraz instytucjonalnych. Produkty skupiają się wokół MANTRA Nodes, MANTRA Chain, MANTRA Finance i MANTRA Dao.

MANTRA Nodes, czyli węzły, są fundamentem systemu. To one generują przychody i odpowiadają za rozwój zasobów społeczności. Można w nich skonfigurować operacje węzła walidatora zarówno dla klienta instytucjonalnego, jak i osób prywatnych. Działają w technologii blockchain i chmurze, więc cechuje je wysokie bezpieczeństwo.

MANTRA Chain to z kolei interoperacyjny protokół dla ekosystemu Cosmos. Dzięki niemu można w nim zbudować dosłownie wszystko: gry, aplikacje web3, a choćby zdecentralizowane giełdy kryptowalut (DEX) działające nie tylko w środowisku Cosmos, ale też Ethereum.

MANTRA Finance jest platformą łączącą DeFi ze światem tradycyjnych finansów.

MANTRA Dao zajmuje się natomiast angażowaniem społeczności nie tylko OMniverse. Dzięki temu można korzystać z wielu usług systemu: zarządzania finansami, pozyskiwana dotacji, a choćby zarządzać zasobami ludzkimi w swoim przedsiębiorstwie.

Jak działa token Mantra (OM)

OM jest natywnym tokenem OMniverse i jak każdy token dedykowany konkretnej sieci, ma różne możliwości użytkowe:

Zarządzanie: stakujący tokeny OM mogą uczestniczyć w głosowaniach dotyczących zarządzania, a także zgłaszać zmiany w różnych produktach w całym OMniverse.

Stakowanie: OM można stakować (czyli lokować jako oprocentowane produkty) na aplikacji internetowej MANTRA, a także na giełdach kryptowalut.

Airdropy: posiadacze tokenów OM otrzymują specjalny dostęp do nowych emisji tokenów DAO, a także do partnerskich zrzutów tokenów DAO.

Notowania kryptowaluty Mantra (OM)

Obecnie kryptowalutę Mantra (OM) można kupić na 17 giełdach kryptowalut na całym świecie, w tym najpopularniejszej na świecie – Binance. Na dzień 07 maja 2024 roku w obrocie jest 810 731 946, co stanowi 91% z docelowych 888 888 888 jednostek. Za każdą z nich trzeba zapłacić 0,75 USD, co przekłada się na kapitalizację ponad 613 mln USD. Szczyt notowań miał natomiast miejsce 11.04.2024 roku, kiedy za Mantrę (OM) płacono 1,04 USD.

Idź do oryginalnego materiału