Kto nie miał lub chociaż nigdy nie korzystał z Game Boy’a kolegi, niech pierwszy rzuci swoim bitcoinem. Nowa koncepcja, która łączy nostalgię za latami dziewięćdziesiątymi z krypto, jest wynalazkiem niewielkiego zespołu deweloperów z krypto-startupu Keyp. Przebudowują oni oryginalne przenośne konsole Nintendo Game Boy, optymalizując je do przechowywania kryptowalut offline.
Game Boy powraca. Tym razem jako… portfel krypto
Popularne urządzenie dostarczające rozrywki dzieciakom sprzed lat zamieniono w portfel krypto nazwany Game Wallet.
To zupełnie nowa karta do konsoli, która faktycznie wykorzystuje mechanizmy gier do generowania fraz kluczy dla użytkowników poprzez losowe misje i interakcje z postaciami niegrywalnymi (NPC).
Po skonfigurowaniu Game Wallet będzie mógł przechowywać dowolną kryptowalutę, która używa fraz kluczy BIP-32. To oznacza, iż w grę wchodzą chociażby takie aktywa jak Bitcoin czy Ethereum. Oprogramowanie ma być dostępne w „open source”, co umożliwi każdemu tworzenie własnej implementacji, jeżeli tylko najdzie go na to ochota.
Założyciel odpowiedzialnego za to startupu Keyp, Joseph Schiarizzi, powiedział, iż doświadczenie będzie „podobne do gry w Pokemon„. Game Wallet jest tworzony od stycznia. Reklamuje się jako opcja przechowywania offline, która obiecuje brak aktualizacji systemu – na zawsze.
Ze względu na całą dramaturgię wokół ostatniej aktualizacji portfela sprzętowego Ledgera, zdaliśmy sobie sprawę z potrzeby stworzenia naprawdę offline’owego rozwiązania.
współzałożyciel Keyp, Sascha MombartzMoże Cię zainteresować: Bitcoin najlepszą polisą ubezpieczeniową? Tak, zdaniem znanego eksperta
To nie pierwsza próba adaptacji Game Boy’a do kryptowalut
Game Wallet nie ma jeszcze oficjalnej daty wydania, ale Schiarizzi powiedział, iż firma planuje otworzyć przedsprzedaż już wkrótce. Celują na wejście w rynek już latem, o ile nie napotkają nieprzewidzianych przeszkód związanych z łańcuchem dostaw.
To nie jest pierwszy raz, kiedy entuzjaści krypto adaptują właśnie Game Boya. Dwa lata temu anonimowy badacz bezpieczeństwa IT przekształcił na przykład tę konsolę w urządzenie do kopania Bitcoin. Jest to jednak prawdopodobnie najwolniejsza koparka na świecie.
Sama idea przekształcenia dziecięcej zabawki w zaawansowany portfel krypto może wydawać się nieco absurdalna. Jest to jednak niewątpliwie dowód na to, jak daleko sięga technologia i jak kreatywnie ludzie są w stanie ją wykorzystać.
Zobacz też: